Kuldne Kodu

Paul Kuimeti filmiprojekti „Kuldne Kodu“ esitletakse 1. septembril 2017 Tallinnas kaasaegse kunsti biennaali Fotokuu avanäitusel „Visuaalkurnatus“, mis jääb avatuks kuni 8. oktoobrini 2017.

Paul Kuimeti 16 mm film “Kuldne Kodu” kujutab ühte Nõukogude Eesti 1970. aastate modernistliku arhitektuuri musternäidist, Toomas Reinu Pärnu KEK-ile projekteeritud suurejoonelist korterelamut ja kaasaegset, juba neoliberaalses Eestis ehitatud, keskkonda hoone ümber. Ühe võttega salvestatud film ja tema katkematu kordusesitus näitusesaalis rõhutab kahe erineva ideoloogiaga laetud arhitektuursete keskkondade sarnasusele neis esinevate visuaalsete detailide korduse abil. Film on visuaalne arhitektuuriuuring, mis vihjab Walter Benjamini teesile, et iga põlvkonna revolutsioon taaselustab talle eelnenud ajaloolised revolutsioonid ja tolle jäänukid.

Foto: Paul Kuimet, “Kuldne Kodu”; 35 mm slaidid kunstniku arhiivist

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.