Kullamaa seelikutriibud

Kullamaa Käsitööselts soovib tutvustada ja talletada järeltulevatele põlvkondadele piirkonna rahvariiet. Värvid,mustrid võtame ajaloost, jäädvustame olevikus taiestele suunates tulevikku

Kullamaa kihelkonnas käesolevas kampaanias osalejatel värvida oma valduses oleva hoone uks, seina osa, aia värav Kullamaale omase rahvariide seeliku triibu värvides. Kohalikke triibuseelikuid on erinevates värvitoonides ja mustrites. Kogu protsessi juhib Kullamaa Käsitööselts koostöös käsitöömeistritest komisjoniga, kes koostab ja kinnitab värvide skaalal ning soovitud objektide valiku. Värvid ostetakse koos, kuid värvimise protsess võib olla varieeruv - vastavalt soovile kas eraldi või talgute korras. Aegade jooksul värvid küll tuhmuvad, kuid meie tegevuses kaasatud lapsed, kes praegu on tillukesed, uuendavad tulevikus lapsepõlvemälestused taas. Kampaania kulgu juhib, suunab, jälgib ja koordineerib Kullamaa Käsitööselts, et EV 100. sünnipäevakingitus tuleks ja jääks ILUS JA SÄRAV KOGU KULLAMAA KIHELKONNALE!

01.08.2017 - komisjoni moodustamine ja kokkulepete otsustamine, kinnitamine, EV100 kingituse kampaania kuulutamine Kullamaa kihelkonnas, registreerimine. kuni 31.12.2017 - triibuseeliku variantide välja selgitamine, värviskaala ja värvi koguste määramine, kinnitamine. 01.01.-31.03.2018. kampaanias osalejate kokkuvõte, tarvikute hinnakalkulatsioonide, -pakkumiste võtmine ja tellimine. 01.04.18 kuni 30.06.19 EV100 kingituse teostamine, protsessi jälgimine, kajastamine, jäädvustamine. 01.07 kuni 31.08.19 pidulik kokkuvõtete tegemine

Vajan triibuseelikute variantide-, värviskaala-, kampaanias osalejate, värvikoguste, hinna, pakkumiste, tellimiste korraldamisel, protsessi kajastamisel, jäädvustamisel, värve, pintslid, finantsabi.

Algataja

Kullamaa Käsitööselts MTÜ

Kullamaa Käsitööselts asutati 15.11.2006.a. mittetulundusühinguna, kus asutajaliikmeid oli 7, millest juhatusse valiti 3 liiget. 2017.a. aprilli seisuga on liikmeid 18. Seltsi põhieesmärgiks on Kullamaa valla käsitööhuvilistele vaba aja veetmiseks ja sisustamiseks võimaluste pakkumine, kohalike käsitöötraditsioonide talletamine tuleviku tarbeks. Kullamaa Käsitööseltsi jätkuvaks arendamiseks on sõlmitud Kullamaa Vallavalitsusega Kullamaa Apteegimajas ruumide tasuta kasutamise leping. Käsitöömajas toimuvad aastaringselt neljapäevaõhtused töötoad. Õpitakse ja õpetatakse õmblemist, heegeldamist, kangastelgedel kudumist, jpm käsitöid. Samuti oli aastaringselt üles seatud nii seltsi enda, kui ka piirkonna käsitööliste toodete näitusmüüke.