Kümme kümnendit Eesti ajaloos

„Kümme kümnendit Eesti ajaloos“ on Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud ajalooteemaline näitus, mis on okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu toimunud lõimumisprojekti tulemus.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST RUS

Ootame kõiki huvilisi noorte loodud näituse „Kümme kümnendit Eesti ajaloos“ avamisele 29. novembril kell 15 okupatsioonide ja vabaduse muuseumisse Vabamu.

Näitus on valminud lõimumisprojekti tulemusena, mis toetab eesti ja vene emakeelega noorte lõimumist kultuuritegevuse kaudu.

Näituse avab eesti-vene hiphopbänd Catapulta.

Projekti käigus uuriti eesti ja vene noortega, millised Eesti ajaloo teemad neid ja nende eakaaslasi kõige enam kõnetavad. Peale ajalooteemade arutlesid noored autoriõiguse, ajaloo uurimise, näituse kureerimise ja infootsingu üle, kasutades saadud teadmisi hiljem rühmatöös, kus eesti-vene segarühmad koostasid visuaalsete allikate põhjal näitusetekste. Parimaid neist näete just sellel näitusel. 

Näituse koostasid Tallinna juudi kool 11. klass, Tallinna saksa gümnaasium, Tallinna kesklinna vene gümnaasium, Tallinna humanitaargümnaasiumi 11.a klass, Tallinna Kuristiku gümnaasium, Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasiumi 11. klassi teine rühm, Keila kool, Tallinna Pelgulinna gümnaasium 11. klass, Lasnamäe gümnaasium.

Projekti toetasid Integratsiooni Sihtasutus ja Kultuuriministeerium.

 

Aitäh!

Kristjan Saharov, Merilin Piipuu, Sander Jürisson, Taavi Kuri, Karen Jagodin, Aet Laast, Ivi Smitt, Martin Andreller, Mari Kuuse, Maarja Lainevoog, Ülle Piibar, Ulla Herkel, Dmitri Rõbakov, Johanna Bome, Anne-Ly Raid, Tiina Murdla, Olga Kolodi, Pille Kitsing, Priit-Hendrik Kaldma.

 

Vaata näituse ja selle avamissündmuse kohta lähemalt siit.

Leia sündmus Facebookist.

Korraldaja

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu ning selle filiaal KGB vangikongid on Eesti suurim mittetulundussektoris tegutsev muuseum. Muuseumi haldab Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus. Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu on koht, mis kõneleb Eesti rahva lugu okupatsioonidest vabaduseni, inspireerib inimesi vabadust hoidma ja selle eest seisma. Harime, kaasame ning innustame Eesti inimesi ja külalisi mõtlema lähimineviku üle, tunnetama vabaduse haprust ning seisma vabaduse ja õigluse eest.