Kunst Põltsamaa Raamatukokku

Osalemine Tallinna Keskraamatukogu EV100 katusprojektis "Kunst raamatukokku!"

Paberist ja papist taaskasutusmaterjalina kunstitaieste loomine ja nendest näituse korraldamine.
26. september 2017: loovtöötuba 10.-16. aastastele. Paberist ja papist taaskasutusmaterjalina kunstitaieste valmistamine.
Loovtöötoa läbiviijateks olid Anne Rudanovski ja Evelyn Reemann Paberimuuseumist.
Õpetusele eelnes loeng paberi taaskasutusest, põhjendati ka seda, miks võib raamatut (makulatuuriks saanut) sellisel eesmärgil kasutada, milline võiks olla paberraamatu väärikas ja eetiline lõpp. Õpitoas õpetati erinevaid voltimistehnikaid, ilma liimita ruumiliste kujundite kokkupanemist, paberilõikuritega töötama jm. Saadi inspiratsiooni erinevaid tehnikaid kasutades mitmesuguste vahvate taieste valmistamiseks. Lõikurid võimaldasid lisada kaunistusi või kujundada omaette pilte, ka ruumilisi.
Lapsed said oma fantaasiat kasutades võimaluse raamatukogus luua erinevaid põnevaid kunstiteoseid taaskasutatavast paberist. Ideid jätkub ka edaspidiseks, õpitoas käinud lapsed kaasavad teisigi, et jätkata esemete, piltide jm valmistamist, kuni saab neist korraldada näitus.

31. oktoober 2017: loovtöötuba PÜGi 11a klassi õpilastele. Vanapaberist ilma liimita kuubiku voltimine.

Näitus taaskasutusmaterjalist sündinud taiestest korraldatakse maikuus 2018 Põltsamaa Raamatukogus.
Näitust eksponeeritakse lisaks erinevates Jõgemaa raamatukogudes EV100 juubeliaastal.

2018. aastal on võimalus noortel (14-26-aastased) eksponeerida oma kunsti raamatukogu erinevatel pindadel. Ühtlasi on näitused ka kingituseks Eestile. 2017 aasta jooksul ootab raamatukogu noorte kunstnike avaldusi näituste korraldamiseks. Oodatud on nii personaalsed kui ühisnäitused. Eksponaatideks võivad olla maalid, joonistused, koomiksid, raamatuillustratsioonid, installatsioonid, moekollektsioonid, fotod jm.

Osalemissoovi korral võta ühendust Põltsamaa Raamatukoguga.

26. september 2017 2.-31. mai 2018

Näitusel on õpilaste valmistatud taiesed vanadest raamatutest ja kollaažitehnikas valmistatud pildid.

Kasutuseta jäänud vanade raamatute saatus võib olla erinev. Üksjagu raamatuid jääb kindlasti kusagile aita, kolikambrisse või keldrisse tolmu koguma, olgu nendeks siis vanad nõukogudeaegsed entsüklopeediad, Lenini teosed või ilukirjandus. Vanu raamatuid koguneb aja jooksul järjest juurde, kuid  enne, kui need täiesti ära  visatakse on võimalik siiski  üht-teist kunstilist valmistada, näiteks kaunistusi  teha.
Sama moodi jäävad seisma ilusad värviliste läikivate piltidega kataloogid ja seltskonna ajakirjad. Kuna nende sisu aegub kiirelt, leiavad nad kiire tee prügikasti. Kuid ka nendest on võimalik midagi meisterdada.
Lapse jaoks on oluline loomiseks ja uute lahenduste leidmiseks teha katsetusi ning avastusi, saada uusi teadmisi erinevatest materjalidest, neid rakendada ja kombineerida tuttavate tehnikatega.
Hea võimalus loovaks katsetamiseks on kollaaži tehnika. Tehnika nimetus tähendab erinevatest materjalidest- paberitest, fotodest, kalendritest, postkaartidest või papist omavahel kokkuliimitud pilti.
Põltsamaa Raamatukogu lasteosakond pakkus talvel kunstihuvilistele lastele võimalust osaleda erinevates töötubades. Tehtud töid saab maikuu jooksul näha meie raamatukogu saalis.

Algataja

Põltsamaa Raamatukogu