Kunst Põltsamaa Raamatukokku

Osalemine Tallinna Keskraamatukogu EV100 katusprojektis "Kunst raamatukokku!"

Paberist ja papist taaskasutusmaterjalina kunstitaieste loomine ja nendest näituse korraldamine.
26. september 2017: loovtöötuba 10.-16. aastastele. Paberist ja papist taaskasutusmaterjalina kunstitaieste valmistamine.
Loovtöötoa läbiviijateks olid Anne Rudanovski ja Evelyn Reemann Paberimuuseumist.
Õpetusele eelnes loeng paberi taaskasutusest, põhjendati ka seda, miks võib raamatut (makulatuuriks saanut) sellisel eesmärgil kasutada, milline võiks olla paberraamatu väärikas ja eetiline lõpp. Õpitoas õpetati erinevaid voltimistehnikaid, ilma liimita ruumiliste kujundite kokkupanemist, paberilõikuritega töötama jm. Saadi inspiratsiooni erinevaid tehnikaid kasutades mitmesuguste vahvate taieste valmistamiseks. Lõikurid võimaldasid lisada kaunistusi või kujundada omaette pilte, ka ruumilisi.
Lapsed said oma fantaasiat kasutades võimaluse raamatukogus luua erinevaid põnevaid kunstiteoseid taaskasutatavast paberist. Ideid jätkub ka edaspidiseks, õpitoas käinud lapsed kaasavad teisigi, et jätkata esemete, piltide jm valmistamist, kuni saab neist korraldada näitus.

31. oktoober 2017: loovtöötuba PÜGi 11a klassi õpilastele. Vanapaberist ilma liimita kuubiku voltimine.

Näitus taaskasutusmaterjalist sündinud taiestest korraldatakse maikuus 2018 Põltsamaa Raamatukogus.
Näitust eksponeeritakse lisaks erinevates Jõgemaa raamatukogudes EV100 juubeliaastal.

2018. aastal on võimalus noortel (14-26-aastased) eksponeerida oma kunsti raamatukogu erinevatel pindadel. Ühtlasi on näitused ka kingituseks Eestile. 2017 aasta jooksul ootab raamatukogu noorte kunstnike avaldusi näituste korraldamiseks. Oodatud on nii personaalsed kui ühisnäitused. Eksponaatideks võivad olla maalid, joonistused, koomiksid, raamatuillustratsioonid, installatsioonid, moekollektsioonid, fotod jm.

Osalemissoovi korral võta ühendust Põltsamaa Raamatukoguga.

26. september 2017 aprillikuu 2018

Algataja

Põltsamaa Raamatukogu