Kunst raamatukokku Põlvamaal

Üle-eestiline EV100-le pühendatud projekt võimaldab noortel laialdaselt oma loomingut tutvustada ja toredaid üritusi korraldada, mis kindlasti toetab noorte kunstnike arengut.

Raamatukogud pakuvad 2018. aastal meie riigi 100. sünnipäeva kingituseks noortele kunstnikele (14–26aastased) võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogudes.
Projekti „Kunst raamatukokku“ algatas Tallinna Keskraamatukogu. Põlva Keskraamatukogu koos maakonna teiste rahvaraamatukogudega ühineb selle kingitusega. Keskraamatukogu koordineerib projekti Põlvamaa rahvaraamatukogudes.
Keskraamatukogu koduleheküljel www.raamat.polva.ee on ülevaade kõigi projektis osalevate raamatukogude näitusetingimuste kohta, samuti avaldus projektiga ühinemiseks. Näituste korraldamine on tasuta, näitused on avatud kõigile huvilistele ning nende külastamine on samuti tasuta. Raamatukogud annavad näitusteks kasutada oma inventari ja tehnikat, aitavad vajadusel näituste ülespanemisel, näituse avamisürituse tegemisel jne.
Ootame nii ühis- kui ka isikunäitusi, nii traditsioonilisi näitusi kui ka uusi vorme (happening jm). Kunstnike töödeks võivad olla näiteks koomiksid, raamatuillustratsioonid, moekollektsioon, fotod, joonistused, puu- ja metallitööd, nahkehistöö jne. Täpseid tingimusi töödele ei seata, kuid töid, mis võivad kedagi solvata või lähevad vastuollu meie ühiste väärtustega, ei eksponeerita.
Igal kunstnikul on võimalik oma töid raamatukogus eksponeerida üldjuhul üks kuu. Kandideerimiseks esitab iga kunstnik või kunstnike grupp avalduse sellele raamatukogule, kus soovib näitusega esineda. Pöörduge julgesti raamatukogude poole!
Ajakava: 2017. aasta 30. septembrini avalduste esitamine noorte kunstnike poolt oma näituste korraldamiseks valitud raamatukogus.
30. novembril 2017 avalikustab Põlva Keskraamatukogu Põlvamaa raamatukogude näitusekava.
2. jaanuarist 29. detsembrini 2018 noorte näitused ja teemakohased üritused Põlvamaa rahvaraamatukogudes.
Kontaktandmed: Põlva Keskraamatukogu Kesk 16, Põlva tel: 799 4823, www.raamat.polva.ee

Info projekti kohta avaldati esimest korda Põlva Keskraamatukogu kodulehel (www.raamat.polva.ee) juuni algul. Maavalitsuse kaudu saadeti samal ajal info kunsti- ja tööõpetuse õpetajatele kogu maakonnas ja Põlva Kunstikooli õpetajatele (viimastega on vesteldud ka individuaalselt). Juuli lõpul avaldati info Põlvamaa portaalis www.polvamaa.ee. Samuti on info edastatud maakonnalehele Koit ja Marta Raadiole. Kuni 30. septembrini koguvad raamatukogud sooviavaldusi. Esimene projektiga seotud näitus on aga juba avatud. Juuni algusest on Põlva Keskraamatukogu Vanaküla haruraamatukogu õuealal Põlva Kunstikooli õpilaste loodud keraamiliste skulptuuride püsiekspositsioon. Juhendaja Mart Vester.

Oluline on koostöö üldhariduskoolide ja kunstikooli õpetajatega. Vaja on täiendada ja uuendada näituste paigaldamise vahendeid (nt keskraamatukogu ja Himmaste haruraamatukogu).

Algataja

Põlva Keskraamatukogu

Seotud ühiskingitus
Märksõnad