Kunstifestival Tallinn Art Week'18

TAW esitleb Eesti kunstimaastiku eredaimad pärle nädala jooksul üle Tallinna.

EST ENG

Juba kolmandat aastat järjest aset leidev Tallinn Art Week on sündmusterohke kunstifestival, mis koondab endas Eesti kunstimaastiku eredaimad pärlid ning võtab sellel aastal fookusesse inimese ja tehnoloogia keerulised suhtemustrid.  

Kunstinädal hõlmab endas seitsme päeva jagu erinevaid kunstisündmuseid, arutelusid, töötubasid ning  etteasteid erinevates paikades üle kogu linna. 

Festival avatakse 10. juunil Vabaduse väljakul aset leidva suure kunstipäevaga, kus osalevad suuremad ning väiksemad galeriid ja kunstikoolid üle Eesti.

Tänavuse festivali tähtsündmuseks on Noblessneri sadamasse kerkiv väljapanek “Katedraal tehnikale”.

 

Tallinn Art Week on 2016. aastal alguse saanud festival, mille eesmärgiks on kaasaegse kunsti toomine inimesteni. Üritust korraldab NOAR.eu Eesti Kaasaegse Kunsti Keskkond, mis pakub ühtset platvormi Eesti ja Baltikumi kaasaegse kunsti paremikule, koondades ca 2000 teost enam kui 200 erinevalt kunstnikult. 

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.