Kunstinäitus „Ajahetked“ Viljandi linnaraamatukogus

Viljandi gümnaasiumi ateljeekursuse noored on loonud põneva näituse fotode järgi valminud maalidest, millest igal on oma lugu ja mis vaatavad nostalgiliselt tagasi erinevatesse ajastustesse.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Me elustame ühe vana foto. Piltidel on aimatava hüperrealismi metoodika, kuid lähemal uurimisel on selge, et need on need on vaba lähenemisega maalitud.

Kogu väljapaneku ühtsus seisneb tonaalsuses. Foto järgi valminud maalidel on igal oma lugu ja need on lisatud piltide juurde. Loodetavasti püüab näituse külastaja esimese asjana tabada ajastut. Võib-olla tekivad tal omad mõtted ning tunded? Ja muidugi võib siis seda päris lugu magustoiduks peale lugeda ja võrrelda, kuidas enda teooriad ja loovus lugudega haakub. Näitus on väike nostalgia, nagu vaataks vana fotoalbumit – meenutus Eesti Vabariigi 100. juubeli ja erinevate ajastute auks. 

Kuigi lood on kellegi teise omad, jagub head äratundmisrõõmu kõigile.

Korraldaja

Viljandi Linnaraamatukogu

Toetame süsteemselt ja järjepidevalt eesti keele ja kultuuri säilimist, lugemisharjumuste kujundamist, elukestvat õpet ja enesetäiendamist. Pakume külastajatele sõbralikku ja kaasaegsete lahendustega keskkonda.