Kunstinäitus "Väikesed libahundid" Nurmenuku raamatukogus

Tallinna Nurmenuku raamatukogu pakub 2018. aastal EV100 projekti raames noortele kunstnikele (14-26-aastased) võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogus.

Laste- ja noorteprogramm
Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Yyhely Hälvin`i isikunäitus "Väikesed libahundid" Nurmenuku raamatukogus.

Süsimustas öös nõgimustad kõrvad
kaks silma
vaatavad teineteisele otsa ja mõistatavad
milline peegel näitab küll tõelist nägu?
Ja kes ulatas sepisnoa otsast tüki leiba?
Kuu on kalbe.
Ja palged lumivalged.

Ikka kuu poole ulumised. Väike must pisar. Öösel ujutakse jõevees ja vaadatakse peegleid libedas, kastemärjas murus. Langemine läbi tintmusta öö. Kohtumine iseendaga. Ka teist vaatad ikka justkui oma enese peegelpilti.
Mida muud ikka ette võtta, kui und ei tule?

“Väikesed libahundid” esitab läbi monotüüpia (see on graafika ja maali vahepealne tehnika, kus nt pleksiklaasile maalitud kujutis kantakse trükipressi abil paberile ja tulemusena tekib tõmmiseid vaid üks) pisikesi ja omalaadseid, nagu ühes pildis olevaid poeetilisi jutustusi libahuntide elust.

Igat neist võib võtta kui ühte salmirida. Ja keegi ei tea, mida see luuletus küll öelda lõpuks tahtis.

Äkki ta lihtsalt oli ning hõljus ega tahtnudki midagi. Ka väikesed libahundid elavad oma elu täpselt sellistena, nagu nad on - kambake mõtisklevaid näokesi, olles päriselt ehk olemas, ent kui, siis kusagil mujal.

Korraldaja

Tallinna Keskraamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu põhieesmärgiks on tagada Tallinna elanikele vaba juurdepääs informatsioonile, toetada elukestvat õppimist ja enesetäiendamist. Meie missiooniks on olla avatud igaühele, pakkudes juurdepääsu informatsioonile, teadmistele, oskustele ja kultuurile. Me pakume ja arendame teenuseid, mis aitavad tallinlastel ning meie linna külalistel olla aktiivne, informeeritud ja täisväärtuslik ühiskonnaliige. Me edendame elukestvat õpet, kasvatame rõõmu lugemisest igas eas inimeses, pakume inspiratsiooni ja elamusi, loome võimalusi eneseväljenduseks ja -arendamiseks ning suhtlemiseks üksteise ja maailmaga. Meie väärtusteks on sõbralikkus, usaldusväärsus, asjatundlikkus, innovaatilisus ja efektiivsus. Meie visioon: Muudame elu rikkamaks!

Märksõnad: