Kunstistuudio Bastor näitus „Eesti vanasõnad“ Alexela kontserdimajas

Harrastuskunstnikud on kokku kogunud meie iidsed ütlemised ja tarkuseterad ning loonud põneva ja pidulilu kunstinäituse. Külasta "Eesti vanasõnad" näitust Alexela kontserdimajas.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Eesti folkloor pakub põnevaid vanasõnu ja iidseid tarkuseteri ning nüüd on need Kunstistuudio Bastor harrastuskunstnike poolt illustreerituna lõuendile, pitsile, kangale ja teistele materjalidele kantud. Näitus on Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul külastajatele avatud 7. jaanuar – 1. veebruar Viljandi Linnaraamatukogus. Sealt edasi on plaan "Eesti vanasõnad" näitust eksponeerida ka mujal.

Idee luua kunstinäitus Eesti vanasõnadest sündis Ilona Matsonil mõnda aega tagasi ja Eesti Vabariigi juubel andis mõtte elluviimiseks hoogu juurde. Bastor stuudio harrastuskunstnikud on täiskasvanud väga erinevate erialade esindajad, kellest on saanud aastatega väga hea sõpruskond. Näituse tööde hulgas on erinevaid tehnikaid alates akrüülmaalidest lõpetades tekstiilikunstiga. Materjalide valikul on esile toodud vanasõnade maalähedust, arhailisust ja looduslähedust. Töödest jookseb läbi ka rahvuslik joon, andes värvi ja luues meeleolu argipäeva, samas rõhutades pidulikkust – ikkagi juubel!

Näituse korraldajate suur soov on viia Eesti 100. juubelipidistuste raames näitus ka Eestist väljapoole, nt saatkondadesse välisriikidesse, Eesti majadesse jne.

Korraldaja

Kunstistuudio Bastor

Kunstistuudio Bastor tegutseb Tallinnas. Stuudio ühendab täiskasvanud harrastuskunstnikke, kes tegelevad erinevate kunstiliikidega ( enamjaolt maalimisega) kunstnik-pedagoog Ilona Matsoni käe all.