Kunstistuudio Bastor näitus „Eesti vanasõnad“ Alexela kontserdimajas

Meie näitus on pühendatud EV100-le.

Valmis!
Valmis!

Selle näituse idee küpses stuudio juhendaja Ilona Matsoni peas juba tükk aega, oodates oma hetke teostamiseks. Tema soov oli panna meie vana ja iidsed ütlemised ning tarkuseterad illustreeritult lõuendile. Kogu stuudio kollektiiv tuli selle mõttega õhinal kaasa.

Stuudiolased on täiskasvanud harrastuskunstnikud, kes on väga erinevate erialade esindajad ja kellest on saanud aastatega väga hea sõpruskond. Tööd ei ole ainult akrüülmaalid, vaid kasutatud on paljusid erinevaid materjale (tekstiili, pitsi, nööri, nööpe jne). Need materjalid aitasid tuua esile vanasõnade maaläheduse, arhailisuse ja loodusläheduse. Töödest jookseb läbi ka rahvuslik joon, andes värvi ja luues meeleolu argipäeva, samas rõhutades pidulikkust – ikkagi juubel!

Meie eesmärk on seda imeilusat näitust eksponeerida võimalikult suurele hulgale Eesti rahvale ja külalistele nii kodumaal kui ka väljaspool Eestit. Praegu (3.12.2018–3.01.2019) on näitus üleval Alexela kontserdimajas.

Oleme saanud juba väga palju positiivset tagasisidet. Meie suur soov on leida võimalus viia näitus ka Eestist väljapoole, nt saatkondadesse välisriikides, Eesti majades. Me arvame, et see näitus väärib laiemat eksponeerimist!

Aitäh! Palju õnne, armas Eesti!

Algataja

Kunstistuudio Bastor

Kunstistuudio Bastor tegutseb Tallinnas. Stuudio ühendab täiskasvanud harrastuskunstnikke, kes tegelevad erinevate kunstiliikidega ( enamjaolt maalimisega) kunstnik-pedagoog Ilona Matsoni käe all.