Kunstistuudio Bastor näitus „Eesti vanasõnad“ Viljandi linnaraamatukogus

Kunstistuudio Bastor näitus „Eesti vanasõnad“ on pühendatud EV100-le.

Selle näituse idee küpses stuudio juhendaja Ilona Matsoni peas tükk aega ja ootas oma hetke teostamiseks. Soov oli panna meie vana ja iidsed ütlemised ning tarkuseterad illustreeritult lõuendile ning kogu stuudio kollektiiv tuli selle mõttega õhinal kaasa. 

Stuudiolased on täiskasvanud harrastuskunstnikud, väga erinevate erialade esindajad, kellest on saanud aastatega väga hea sõpruskond. Tööd ei ole ainult akrüülmaalid, vaid kasutatud on palju eri materjale (tekstiili, pitsi, nööri, nööpe jne). Need materjalid aitasid tuua esile vanasõnade maaläheduse, arhailisuse ja loodusläheduse. Töödest jookseb läbi ka rahvuslik joon, andes värvi ja luues meeleolu argipäeva, samas rõhutades pidulikkust – ikkagi juubel!

Meie eesmärk on seda imeilusat näitust eksponeerida võimalikult suurele hulgale Eesti rahvale ja külalistele nii kodumaal kui ka väljaspool Eestit. Praegu (7.01.2019–1.02.2019) on näitus üleval Viljandi linnaraamatukogu trepigaleriis. Oleme saanud juba väga palju positiivset tagasisidet. Meie suur soov on leida võimalus viia näitus ka Eestist väljapoole, nt saatkondadesse välisriikides, Eesti majades. Me arvame, et see näitus väärib laiemat eksponeerimist. Aitäh! Palju õnne, armas Eesti! 

2019. aastal on näitus veel üleval Pärnu kontserdimajas, Jõhvi kontserimajas ja Vanemuise kontserdimajas.

Soovime viia näituse võimalikult suure vaatajaskonnani nii Eestis kui ka väljaspool kodumaad. Ootame võimalusi ja pakkumisi!

Algataja

Kunstistuudio Bastor

Kunstistuudio Bastor tegutseb Tallinnas. Stuudio ühendab täiskasvanud harrastuskunstnikke, kes tegelevad erinevate kunstiliikidega ( enamjaolt maalimisega) kunstnik-pedagoog Ilona Matsoni käe all.