Kunstiteos „Kaunistagem Eesti kojad kolme koduvärviga“

TRIINU Eesti Rahvakunsti Huviring Rootsis õnnitleb Eestit juubeli puhul näitusega „Kolme koduvärviga“! Juubelikunstiteosest võtab osa 18 käsitöölist.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Juubelitöö tutvustus

ÕNNITLUS
2016. aasta sügisel otsustasid huviringi TRIINU liikmed valmistada ühise kunstiteose õnnitlusena Eesti Vabariigi juubeliks veebruaris 2018. Kunstiteose põhieesmärk oli liikmete käsitööoskuste kajastamine. Iga osavõtja valmistas enda otsustatud materjali ja kujundusega töö mõõtudega 200 x 25 cm.

Töö materjali värvideks oli lubatud kasutada: sinine (vaba toon), valge kuni must (vahel olevad hallid toonid) ja viljakollane. Töö inspiratsiooniks kasutati laulu „Eesti lipp“. Osavõtjatel paluti erilist tähelepanu pöörata asjaolule, et laulusõnad on üpris „mehelikud“.

Juubelitöös on esindatud
Kunstiline juht: Kalli Klement
Anne Maandi Callius, Anu Blunt, Anu Raud, Eda Gustafson, Eija-Liisa Koolmeister, Elle Palu Jacobson, Kadri Thalström, Kaili Maide, Kalli Klement, Kristel Thalström, Kristina Viira, Liina Falkenberg, Maarja Joost Thorsén, Madli Björck, Merike Kõll, Piret Kaaman-Lepisk, Tiina Laantee, Tiiu Õunap Kruusmägi

Korraldav toimkond:
TRIINU juhatus: Piret Kaaman-Lepisk, Anne Maandi Callius, Eija-Liisa Koolmeister, Liina Falkenberg, Heli Saarne, Kaili Maide, Kristina Viira

Näitus
Eesti Majas Stockholmis, avamine toimus 11. veebruaril 2018.

Taust:
Oma nime on huviring saanud väliseesti ajakirjalt Triinu. Pereajakiri Triinu oli ülemaailmse levikuga ajakiri, mis ilmus neli korda aastas ajavahemikus 1952–1995. Ette valmistades ESTO-80 ajal toimunud rahvakunstinäitust Põhjala Muuseumis, asutati 1979. a sügisel Ajakirja Triinu Eesti Etnograafiline Huviring. Selle ülesandeks jäi käsitöökursuste ja ettekandeõhtute korraldamine, rahvarõivaste ning eesti rahvakunsti tutvustamine Rootsis. Kui ajakiri Triinu detsembris 1995 tegevuse lõpetas, jätkas huviring tegevust oma uue nime all – TRIINU Eesti Rahvakunsti Huviring. Käime koos ja hoiame nii Eesti kultuuripärandit kui ka rahvusliku käsitöö traditsioone. Lubame endale seda ka juba tänapäevases kujunduses!

Korraldaja

TRIINU Eesti Rahvakunsti Huviring Rootsis

TRIINU Eesti Rahvakunsti Huviring Rootsis, esinaine Piret Kaaman-Lepisk, esinaise abi Kristina Viira