Kunstnikud kogudes

Maarin Ektermanni projekt "Kunstnikud kogudes 10 x 10" on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning toob kokku kümme kaasaegset kunstnikku ja loovisikut, kes töötavad kümnes erinevas Eesti muuseumis.

"Kunstnikud kogudes" on 2018. aasta vältel toimuv projekt, kus kümme kaasaegse kunsti meetoditega töötavat loovisikut (Jaanus Samma, Flo Kasearu, Marge Monko, Jevgeni Zolotko, Raul Keller, Mihkel Ilus, Laura Põld, Jass Kaselaan, Aet Ader-Laur Kaunissaare ja Marit Ilison) töötavad kümnes erinevas Eesti muuseumis (Võrumaa Muuseum, Koidula Muuseum Pärnus, Eesti Ringhäälingumuuseum Türil, A.H. Tammsaare muuseum Vargamäel, Saaremaa Muuseum, Sillamäe Muuseum, Liivi Muuseum Alatskivil, Kunda Tsemendimuuseum, Narva-Jõesuu Koduloomuuseum ja Seto Talumuuseum Värskas). 

Sise-residentuuri tulemusel sünnib dialoog muuseumi, selle kogude, püsiekspositsiooni, inimeste ja kohaga, mis avatakse publikule ajutise näituse ja sündmuste kaudu. Projekti veab proloogkool, omaalgatuslik platvorm, mis toob kokku kaasaegse kunsti ja mitteformaalse hariduse. Projekti juhivad Maarin Ektermann ja Mary-Ann Talvistu (Kumu kunstimuuseum), graafiline disainer on Viktor Gurov.

Kunstnike residentuurid muuseumides toimuvad 2018. aasta kevadel. Esimene näitus, Jevgeni Zolotko projekt dialoogis Sillamäe muuseumiga, avatakse aprillis 2018.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.

Märksõnad: