„Kunstnikud kogudes“ sarja 2. näitus – Laura Põld Kunda tsemendimuuseumis

„Kunstnikud kogudes“ sarja 2. näitus on Laura Põllu täiendus Kunda tsemendimuuseumi püsiekspositsioonile. 

EST

15. juunil avab Laura Põld Kunda tsemendimuuseumis EV100 kunstiprojekti „Kunstnikud kogudes“ kuuluva näituse. Avanädalavahetusel toimub ekskursioon AS Kunda Nordic Cement tehasesse ning ringkäik vanal tehasemaastikul. „Laura Põld loob muuseumi püsinäituse sisse alternatiivse teekonna, jutustades samaaegselt linna, Kunda loodusressursside ja tootmistööstuse ajalugu, tehes seda abstraktsemalt ja poeetilisemalt,“ tutvustab „Kunstnikud kogudes“ projektijuht Maarin Ektermann.

Laura Põld (1984) on kunstnik, kelle teosed on enamasti sündinud tekstiili, puidu, leidobjektide, keraamika ja video ühendamisel. 2016. aastal võitis ta Köler Prize'i peapreemia. Kunstnikku on Kunda tsemendimuuseumis inspireerinud Kunda vana tööstusmaastik, pudelahjude säilmed, ASi Kunda Nordic Cement tänapäevase tehase tootmisprotsessid ja toormaterjali karjäärid.

Vana tsemneditehase karismaatilised varemed on liiga ohtlikud, et külastajaid sinna juhtida, seega toob kunstnik arhitektuuripärandi tunnetust hoopis siseruumidesse. 

Näitus Kunda tsemendimuuseumis jääb avatuks 30. septembrini 2018. 

Avanädalavahetuse ajakava

Reedel, 15. juunil:

Kell 11.00 Buss Tallinnast Kundasse

Kell 14.00 Ekskursioon AS Kunda Nordic Cement tehasesse

Kell 16.00 Näituse avamine muuseumis

Kell 17.00 Vestlus ja ringkäik kunstnikuga

Kell 18.00 Soovijatele ringkäik vanal tehasemaastikul

Kell 20.00 Buss tagasi Tallinnasse

 

Laupäeval, 16. juunil:

Kell 18.00 Ringkäik kunstnikuga näitusel

Kell 19.00 Kunstiteadlase ja projekti „Kunstnikud kogudes“ projektijuhi Maarin Ektermanni loeng kaasaegsest Eesti kunstist

 

15. juunil sõidab Kundasse EV100 kunstibuss. Reedene edasi-tagasi tuusik maksab 12 eurot. Registreerumine: ev100@cca.eevõi telefonil 510 9125.

 

Näitusega seotud publikuüritused toimuvad ka augustis ja septembris.

 

Pildigaleriis hetki näituse avamiselt 15.06.2018.

 

 

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.