„Kunstnikud kogudes“ sarja avanäitus – Aet Ader ja Laur Kaunissaare „Puhkus on töö“ Narva-Jõesuu koduloomuuseumis

„Kunstnikud kogudes“ avanäitus „Puhkus on töö“ Narva-Jõesuu koduloomuuseumis.

EST RUS

EV100 kunstiprogrammi suurprojekt „Kunstnikud kogudes“ avab Muuseumiööl Narva-Jõesuu koduloomuuseumis esimese oma kümnest näitusest – arhitekt Aet Ader ja dramaturg Laur Kaunissaare esitlevad koostöös fotograaf Diana Tamanega sekkumist „Puhkus on töö“ muuseumi püsiekspositsioonis.

Näitus on tänastest Narva-Jõesuu spaadest – Noorus, Meresuu ja Narva-Jõesuu sanatoorium. Koduloomuuseumi kahel verandal, mis tavaliselt külastajatele sellisel kujul avatud ei ole, on eksponeeritud fotoseeria, objektid ja tunnuslikud helid kaasaegsest puhkusekultuurist.

Näituse avamisel, Muuseumiööl 19.05. korraldatakse koostöös arhitektuurimuuseumiga ekskursioon Narva-Jõesuus muinsuskaitsja Madis Tuuderi juhtimisel. 

Foto: Diana Tamane

Galeriifotod näituse avamisest 19.05.2018 Narva-Jõesuu koduloomuuseumi aias ning ekskursioonist Madis Tuuderi juhtimisel koostöös arhitektuurimuuseumiga.

 

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.