Kunstnikud koolidesse!

EV100 kunstiprogrammi 2019. a jätkuprogramm „Kunstnikud koolidesse“ viib kunstiprofessionaalid üle Eesti gümnaasiumidesse koolinoortega kohtuma, et tutvustada kaasaegset kunsti, kunstniku ja kunstiprofessionaalide (kuraator, kunstiteadlane jt) igapäevatööd ning kunstiinstitutsioonide telgitaguseid. 

EV100 kunstiprogrammi 2019. a projekt „Kunstnikud koolidesse“ toob kokku koolinoored ja kunstnikud, et tutvustada kooliõpilastele kaasaegset kunsti ja Eesti tegevkunstnikke ning julgustada gümnaasiuminoori valima edasistel õpingutel just kunstierialasid. Projekt soovib inspireerida uutele ideedele, algatada uusi tegusid ja koostöövorme, mis jääksid Eesti 100. sünnipäeva tähistamisest seemnena idanema ja tulevikus vilju kandma.

Projekt „Kunstnikud koolidesse“ algab 2019. aasta märtsis ning lõpeb novembris. Eesmärk on külastada koos kunstiprofessionaalidega võimalikult paljusid Eesti gümnaasiume. Eriline rõhk on koolidel, mis asuvad kohtades, kus aktiivselt tegutsevat kunstigaleriid või kus kunstikooli läheduses ei ole. Ikka selleks, et tutvustada kunstivaldkonda ja kaasaegset kunsti läbi tegevkunstnike, aga ka kuraatorite ja teiste kunstiprofessionaalide, kelle tööst arusaam on veelgi väiksem.

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse koostööpartnerid projekti läbiviimisel on haridus- ja teadusministeerium algatusega Huvitav Kool ja Eesti Kunstiakadeemia.  

Esimesed kohtumised toimuvad 29. märtsil Tapa gümnaasiumis, kui gümnaasiuminooretega kohtuvad kunstiteadlane Anneli Porri ja Tallinna Kunstihoone direktor Taaniel Raudsepp ning samal päeval Tallinna 32. keskkoolis kunstnik Flo Kasearu. 3. aprillil kohtub kunstnik Kaido Ole vene õppekeelega Tallinna Pae gümnaasiumis. Aprillis toimuvad kohtumised Tõrva gümnaasiumis, Valga riigigümnaasiumis, Räpina ühisgümnaasiumis, Värska gümnaasiumis, Noarootsi gümnaasiumis, Nõo reaalgümnaasiumis, Põlva gümnaasiumis, Viimsi gümnaasiumis, Tallinna Järveotsa gümnaasiumis, Tallinna Saksa gümnaasiumis, Tallinna Pelgulinna gümnaasiumis ja Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumis. Üritused jätkuvad mais Võru gümnaasiumis, Parksepa keskkoolis ja veel paljudes koolides üle Eesti.

Fotol kunstnikud Kristi Kongi ja Kaido Ole kohtumas Tõrva gümnaasiumis kunstihuviliste noortega 10.04.2019.

 

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.