Kutsume kõiki mere äärde suvisele sünnipäevapeole Muinastulede ööl!

Kutsume kõiki Eestis ja ka Läänemere äärseid naabreid tähistama suviselt meie riigi sajandat sünnipäeva aastat! Ja seda 25. augustil 2018, pimeduse saabudes süüdatakse mereäärsed lõkked.

MTÜ Tuleranda eesmärgiks aastal 2018 on ühendada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aasta ja traditsiooniliselt toimuv Muinastulede öö. Koostööd teeme EV100 meeskonnaga, Muinatulede öö suurürituste korraldajatega, vabaühenduste, külakogukondade, rahvamajade, haridusasutuste, muuseumite, väikesadamate ja erinevate seltsidega.

2018. aastal saab Muinastulede ööst üks suvistest juubeli tähistamise kulminatsioonidest, mis pakub kokkutulnutele emotsionaalset elamust ja ühtsustunnet, kus tuletame meelde meie ajalugu ja kultuuripärandit ning tunnetame sidet naabrite, mere ja rahvaga. Teeme sel ühel õhtul midagi kõik koos ja ühiselt ja seda meie kaunis looduses.

Oleme juba aastaid inimesi mere äärde kutsunud ja jätkame endiselt, et iga aastaga saaks me ühiselt loodud lõketekett üha pikem ja me eestvedajatena oleme ka aastal 2018 valmis erinevate lõkete, sadamaürituste, kontsertide ja kogukonna ürituste toel ülemere sildasid looma ning positiivseid emotsioone jagama.

Lisaks kaasame ka naabreid. Aastatel 2017-2018 tähistavad viis läänemereäärset riiki eri aegadel oma riigi 100. sünnipäeva ja soovime sel ühel päeval aastas sünnipäevasid kõik koos tähistada. Viie riigi tähtpäevad toimuvad sügise- ja talvekuudel, meie eesmärgiks on ühine tähistamine ette võtta soojal suvekuul.

Muinastulede ööl kutsutakse kõiki Läänemere randadesse lõkkeid süütama ja vaatama. Sündmuse mõtteks on koostegemine ja koos olemine ning sellega seoses ühtsuse ja sellest tulenevatele väärtustele tähelepanu pööramine. Positiivsus, avatus, sõbralikkus, kokkuhoidmine ja hea meeleolu on sel õhtul esikohal, need märksõnad on olulised teistega suhtlemisel ja arvestamisel läbi kogu aasta.

Kui tunned, et ühiselt sünnipäeva tähistamise mõte sulle meeldib ja soovid kaasa lüüa ning oma kogemusi, aega ja kirge jagada, võta ühendust!

2017 suvi - koostöö ühe mereäärse ürituse korraldajaga ja droonikasutajaga filmimaks üritust, koostöö ERR-iga 2018 talv-kevad - turundusspetsialisti kaasamine ja meediaplaani loomine 2018 kevad - kogukondade kaasamine 2018 suvi - meediaplaani täideviimine 25. august 2018: Muinastulede öö tuhandete lõkete, kümnete kontsertide ja sadade tuhandete osalejatega 2018 sügis - kogutud fotode ja filmilõikude levitamine

Algataja

MTÜ Tuleranda

MTÜ Tuleranda koondab inimesi, kes kutsuvad oma rahvast ja naabreid muinastulede öö sündmuse ajal mere äärde.

Kaasalööjad
Kasutaja Mairold Vaik pilt
Mairold Vaik
Kasutaja Anneli Ohvril pilt
Anneli Ohvril