La h us

Rakvere Teatri lavastus "La h us" räägib eestlastest siin- ja sealpool ookeani. 

EST

Liisi Rohumäe näidend "LA H US" räägib eestlastest võõrsil ja kodus. Lavastaja Üllar Saaremäe. Osades Grete Jürgenson, Tiina Mälberg, Toomas Suuman, Imre Õunapuu

Toronto. Tänapäev. Arhiivi jäävad kinni ajakirjanik ja poliitik. Neil mõlemil on teineteise eest midagi varjata. Kuid nad ei ole päris üksi. Nende ümber on kastide viisi lugusid. Terve väliseesti lugu. Kirjad, intervjuud, helilõigud ja palju muud. Need mineviku katked on olevikuga seotud ja kui arhiiviuks peagi ei avane, siis ähvardab üks kaua vaka all hoitud saladus ilmsiks tulla.

Esietendus 9. märtsil 2018 Rakvere Teatri väikses saalis.
Näidend valmis Estonian Studies Centre / VEMU (Toronto) tellimusena. Täname: Kaja Telmet (idee), Piret Noorhani (projektijuht), Marika Mayfield (arhiiviabi), Tiina Kaia Ets (tõlge inglise keelde). Lavastus on kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks ning seda rahastavad Riigikantselei (EV100) ja Integratsiooni Sihtasutus. Projekt toimub vastavalt valdkondlikule arengukavale „Rahvuskaaslaste programm 2014-2020“.

Etendused kevadel 2018 Tartus, Rakveres, Valgas, Rannus, Jõgeval, Tallinnas, Sauel, Pärnus, Türil, Kehras ning sügisel 2018 Torontos.

L, 17. märtsil; R, 13.; L, 21.; R, 27. aprillil; L, 5; L, 12. mail Rakvere Teatris
E, 19. märtsil Sadamateatris
E, 26. märtsil Valga kultuurikeskuses
K, 28. märtsil Rannu rahvamajas
R, 6. aprillil Jõgeva kultuurikeskuses
E, 9. aprillil; R, 18. mail Vene Teatris
E, 16. aprillil Vabal Laval
K, 25. aprillil Saue valla kultuurikeskuses
E, 30. aprillil Endla Küünis
K, 9. mail Türi kultuurikeskuses
K, 16. mail Kehra rahvamajas
Eesti etendused algavad kell 19, 17. märtsil kell 16
N, 20.; R, 21. septembril Toronto Tartu College`is

PILETID

Rakvere Teatri kassa on avatud tööpäeviti 12.00-16.00 suures majas ning tund enne etendust etenduse paigas. Kassa telefon on 32 95444, e-aadress: kassa(ät)rakvereteater.ee. 
Pileteid saab osta ka Rakvere Krooni Selverist, Põhjakeskuse Rimi infoletist, Piletimaailma müügipunktidest üle Eesti ja internetist piletimaailm.com. Vabade kohtade arvu saab vaadata Piletimaailma lehelt.

Korraldaja

Rakvere Teater

Rakvere Teatri rajamise idee algatas Jakob Liiv juba 1927, kuid läks üle kümne aasta enne kui teater 24. veebruaril 1940 pidulikult avati. Käesoleva kümnendi üks suuri ettevõtmisi on olnud Teatrikino ja proovisaali hoone valmimine. Kaasaegse tehnikaga kinos näeb nii laiatarbe- kui väärtfilme. Arhitekt Raul Vaiksoo projekteeritud majas on lisaks kinosaalile teatri vajadusi arvestav proovisaal. Rakvere Teater on midagi enamat kui maakonnakeskuse teater. Lisaks teatrietendustele suures ja väikses saalis ning filmidele Teatrikinos vahetuvad Teatrigaleriis igakuiselt näitused ja Jazzukohvik toob siia eesti- ja välismaiseid artiste. Teatrikohvik pakub nii sooja lõunat kui meeldivat olemist õhtuse teatrikülastuse kõrvale. Rakveret on nimetatud Euroopa väikseimaks linnaks, kus tegutseb täismõõduline professionaalne repertuaariteater. Rakvere Teater on samavõrra Tallinna ja Tartu teater, sest ligi pool publikut tuleb nendest linnadest. Ringreisid viivad teatri ka väiksematesse paikadesse üle Eesti Mustlast Kohtla-Järveni. Iga kahe aasta tagant korraldab Rakvere Teater rahvusvahelist etenduskunstide festivali Baltoscandal, mis järgmine kord toimub 4.-7. juuli 2018.