Lääneranniku Eesti Päevad

Los Angelese Eesti Selts tähistab EV 100. sünnipäeva Lääneranniku Eesti Päevadega.

Kogupereüritus
EST ENG

Lääneranniku Eesti Päevad toimuvad 2017. aastal 31.augustist-3.septembrini Los Angeleses, (UCLA Campuses) 33. korda. Lääneranniku Eesti Päevad (LEP 2017) on 4-päevane Eesti kultuuri festival. Traditsioonidega festival on ühendanud koorilaulu, rahvatantsu, perepiknikud, piduliku gala ja igaõhtuse koosviibimise salakõrtsis. Üle 600 osaleja tulevad põhiliselt Põhja-Ameerikast ja Eestist. Ei oma tähtsust, kas osavõtja on traditsioone väärtustav põliseestlane või puutub Eesti kultuuriga kokku esimest korda, kõik on oodatud.

Lääneranniku Eesti Päevad on suurim Eesti Vabariik 100. sünnipäeva tähistamine Põhja- Ameerikas. Lääneranniku Eesti Päevad on aastakümneid näidanud eestlaste ühtekuuluvust ja aastaid kandnud Eesti vabakssaamise eesmärki. Nüüd, kus Eesti on juba üle 20 aasta jälle vaba, on LEP enam-vähem samadel traditsioonidel toimunud.

Korraldaja

Los Angelese Eesti Selts

Lääneranniku Eesti Päevad toimuvad 2017. aastal 31.augustist-3.septembrini Los Angeleses, (UCLA Campuses) 33. korda. Lääneranniku Eesti Päevad (LEP 2017) on 4-päevane Eesti kultuuri festival. Traditsioonidega festival on ühendanud koorilaulu, rahvatantsu, perepiknikud, piduliku gala ja igaõhtuse koosviibimise salakõrtsis. Üle 600 osaleja tulevad põhiliselt Põhja-Ameerikast ja Eestist. Ei oma tähtsust, kas osavõtja on traditsioone väärtustav põliseestlane või puutub Eesti kultuuriga kokku esimest korda, kõik on oodatud. Lääneranniku Eesti Päevad on suurim Eesti Vabariik 100. sünnipäeva tähistamine Põhja- Ameerikas. Lääneranniku Eesti Päevad on aastakümneid näidanud eestlaste ühtekuuluvust ja aastaid kandnud Eesti vabakssaamise eesmärki. Nüüd, kus Eesti on juba üle 20 aasta jälle vaba, on LEP enam-vähem samadel traditsioonidel toimunud. Lääneranniku päevade korraldamine on iga 2 aasta tagant ühe lääneranniku linna eestlaste korraldada ja iga 10 aasta tagant on korraldajaks maailma meelelahutuspealinn ja kasvav IT linn Los Angeles. Nii pikk traditsioon annab omakorda uusi võimalusi tutvustada tänaseid Eesti filme, autoreid, artiste, kõiki loovtööstuse esindajaid, IT firmasid ja ka teisi ettevõtteid Ameerika turul.