Lapsed õue mängima! Uuendame laste mänguväljaku Juula külaplatsil

Seltsi 2016. aasta üldkoosoleku otsusega on mänguväljaku uuendamine pühendatud EV100 puhul kingituseks külaseltsile. Eesmärk on luua lastele rikastatud ja turvaline mängukeskkond.

Valmis!
Valmis!

Juula külaplatsil olev laste mänguväljak valmis 2005.–2009. Aastatega on mänguväljak amortiseerunud, lagunenud ja lastele ohtlikuks muutunud. Külaseltsi on selle ajaga juurde sündinud uus põlvkond lapsi, kes vajavad vaba aja veetmiseks turvalist ja rikastatud keskkonda. Seltsi kuulub 50 täiskasvanut ning 26 last vanuses 0–12 aastat. Külaselts on aktiivne, ühisüritused toimuvad keskmiselt 3 korda kuus. Muul ajal on seltsimaja külaliste poolt kasutatav – peetakse laste sünnipäevi ja muid ühisüritusi; mänguväljakut kasutavad ka naaberkülade lapsed.

Külaseltsi liikmed on juba poolteist aastat tagasi teadvustanud laste mänguväljaku uuendamise vajadust ning võtnud selle oma tegevuse prioriteediks.

Idee elluviimiseks esitasime taotluse MTÜ-le Eesti Külaliikumine Kodukant kogukondade taotlusvooru ja meie taotlus sai toetust.

Mänguväljaku rekonstrueerimine algas 21. mail. Jaanipäevaks on valmis liivakast, ronila ja hea õnne korral kohal ka karussell ja pesakiik. Mänguväljak on kasutusvalmis 20. august 2018.

Mänguväljaku rekonstrueerimise käigus asendatatakse katkised kiiged ja liivakast uutega.

Uuendusena tuleb väljakule juurde mängumaja, pendelkarussell ja pesakiik. 

Külaplatsi ääristavale karjääriservale, millest lapsed on alati üles roninud, on plaanis ehitada kasutatud rehvidest ronila. Rehvid ühendatakse omavahel poltide ja mutritega, kinnitatakse kettidega järsaku serval kasvavate puude külge ja vaiade abil pinnasesse. Kõik atraktsioonid saavad vajalikud turvatsoonid.

 

 

Algataja

MTÜ Juula Küla Heaks

Juula küla on väike kauni looduse ja paarikümne taluga küla Tartumaal, voorede ja järvede vahel.