Lapsepõlves lauldud laulud Riinimandalt

Vaimne telg ja järjepidevus - eestlaste kauge mineviku viisid , noor helilooja, kes loonud neist teose, noored, kes neid täna laulavad ja võimalus kuulata neid viise ka saja aasta pärast.

EESTI VABARIIK 100. RIINIMANDA KOORID 30. Riinimanda kooristuudio tegutseb aastast 1988. 2018.a. tähistab ta oma juubelit koos Eesti Vabariigiga. „Riinimanda“ nime tuntakse nii Raplamaal ja kui kooriringkondades üle Eesti. Ühelt poolt on see nimeks laste-, noorte- ja vilistlaskooridele, kes pidevalt muutuvas koosseisus on aastaid edukalt tegutsenud. Kuid olulisem - „Riinimandast“ on kujunenud nähtus, ajas ja ruumis avarduv noorte loominguline kogukond, mille kese on küll Raplas, kuid võrsed sadades stuudiumi läbinud isiksustes, kus iganes nad ei viibiks. Koori vilistlasi kohtab teadusdoktorite, arhitektide, lavastajate, näitlejate, muusikute, kunstnike, filmi--ja teleinimeste ning paljude teiste ettevõtlike erialade ringides. Kodupaigaga seob neid sisemine „riinimanda helin“, mille plaanime nüüd, Eesti vabariigi ja stuudio juubeliaastaks, käegakatsutavaks ja kuuldavaks muuta, kuivõrd kooride kontserdid on alati kordumatud, tundlikud ja sünnivad selles hetkes. Iga looja soov on põlistada loodut ja nii on ka koori jaoks põlistav koossündinu salvestamine. Eelolev juubeliaasta on andnud motivatsiooni salvestada koori neljas ametlik album. Helilooja Pärt Uusberg, kes laulnud Riinimanda koorides alates 7.eluaastast, kirjutas kooridele laulutsükli "Lapsepõlves lauldud laulud", mis koostatud meie kandi rahvaviisidele loodud seadetest (kord toimusid murdelaulupäevad Lastekaitse Liidu eestvedamisel ja Riinimanda koorid võtsid osa neist oma kodukandi lauludega; nüüd seadis koorist sirgunud helilooja oma lapsepõlveviisid ja praegune koor on salvestanud need 2016-2017) . 2018 valmib CD "Lapsepõlves lauldud laulud" (helirežissöör Tanel Klesment). Soovime vormistada selle plaadi kingitusena EV 100. sünnipäevaks, kinkida inimestele, kes koori ajaloos olnud olulised ja kinkida plaadi kõikidele Raplamaa koolidele. Koolidel võiks olla rõõmus meel, kui neil on olemas oma paikkonda kuuluvad lood ühe koolikoori esituses.

jaanuar - veebruar - koorilaagrid - uue teose õppimine, CD materjali taastusproovid veebruar ürituse meeskonna koosolekus emakeelepäev 14. märts - plaadi esitluskontsert Plaadi jagamine maakonna koolidele, meediakajastus

Soovime toetust plaadi esitluskontserdi korraldamisel (lilled ja tänud esinejatele ja neile, kes plaadi valmimisele kaasa aidanud, kutsed, reklaam ja flaierid, kohvi-teelaud, esinejate transport).

Algataja

Riinimanda Kooristuudio

Riinimanda Kooristuudio ühendab lauljaid Rapla Ühisgümnaasiumist ja koori vilistlasi. Kooristuudio "katuse" alla on koondunud Riinimanda lastekoor, Mitte-Riinimanda noortekoor ja vilistlaskoor, kokku ca 150 lauljat. 2018.a. täitub 30 aastat kooride tegevusest. Kooristuudio ja kooride asutaja ning dirigent on Urve Uusberg. Koorid on rikastanud oluliselt Raplamaa ja kogu Eesti kultuuripilti ning kooride osavõtul on Raplas alustatud mitmeid traditsiooniks saanud kultuurisündmusi.