Laste- ja noortealgatused saavad EV100 tähistamiseks toetustLõppenud

Aasta 2017 on laste ja noorte kultuuriaasta, mil väärtustame last ja noort nii looja kui ka publikuna. 1. maini on lastel ja noortel võimalik teha ettepanekuid algatusteks, millega tähistada EV 100. sünnipäeva. 

Kokku on laste ja noorte kultuuriaasta ideekonkursi teise vooru toetusfond 12 727 eurot. Ühte projekti toetatakse kuni 500 euroga. Seoses lisarahastusega pikendati ideekonkursi teise taotlusvooru tähtaega 1. maini. Tulemused kuulutatakse välja hiljemalt 20. mail.
 
„Laste ja noorte kultuuriaasta ideekonkursi esimese taotlusvooru kaudu on laste ja noorteni jõudnud juba kümneid toredaid ettevõtmisi üle kogu Eesti. Et seda koostegemise rõõmu hoida ja hoogustada, otsustasime ideekonkurssi lisarahastusega toetada,“ ütles EV100 programmijuht Maarja-Liisa Soe.
 
Soe märkis, et 5000 eurot suunatakse ideedele, millel on tugev seos EV100 tähistamisega. „Meie soov on siduda lapsi ja noori Eesti juubelipidustustega ning pakkuda neile võimalusi ka ise Eestile sünnipäeva puhul kingitusi teha. Millised need kingitused olla võiksid, jätame ideekonkursil osalejate endi otsustada,“ lisas ta.
 
Laste ja noorte kultuuriaasta projektijuht Marju Kask ütles, et "50 ideed" on juba oluliselt rikastanud laste ja noorte kultuurielu. "Esmakordselt on festivalil Tallinn Music Week laste- ja noorteprogramm, Kohtla-Järve noored paigaldavad üle linna puidust kiiged, Paide lapsed ja noored esinevad ebatavalistes paikades, noored üle Eesti muudavad linnaruumi põnevamaks," tõi ta välja mõned toetatud projektid.
 
Marju Kase sõnul on tänu lisarahastusele võimalik hoogu juurde anda veel vähemalt kümnele vahvale ideele. "Laste, noorte, noorsootöötajate, kultuurikorraldajate ja kogukondade tegutsemislust on tõeliselt sütitav, nende ideed värsked ja lennukad. Olen veendunud, et just lastelt ja noortelt võivad tulla Eestile parimad sünnipäevakingitused," märkis Kask. 
 
Laste ja noorte kultuuriaasta ideekonkursi „50 ideed“ eesmärk on läbi erinevate algatuste ja sündmuste muuta laste ja noorte kultuurielu sisukamaks ja põnevamaks. Esimeses voorus toetati 37 projekti kogusummas 17 273 eurot, kokku laekus 20. jaanuari tähtajaks 119 projekti. Täpsemalt saab lugeda siit: http://minaka.ee/programm/50-ideed/
 
Aasta 2017 on laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab last ja noort nii looja kui ka publikuna. Teema-aasta tunnuslause “Mina ka!” ning märksõnad iseolemine ja koostegutsemine kutsuvad nii ise kui ka koos teistega loovalt mõtlema ja ideid ellu viima. Teema-aasta on ellu kutsunud kultuuriministeerium ning selle läbiviimist koordineerib Eesti Lastekirjanduse Keskus. 

Lisainfo:
Marju Kask
Laste ja noorte kultuuriaasta 2017 projektijuht
5228659
 
Tutvu laste ja noorte kultuuriaasta kodulehega.
Liitu laste ja noorte kultuuriaasta Facebookiga.

Kõik konkursid