LAT. EST - Läti uued (etendus)kunstnikud

Tähistades Läti Vabariigi ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevi toimub Tallinnas, Kanuti Gildi SAALis 20.-25. novembrini Läti uusi (etendus)kunstnikke ja nende töid tutvustav festival LAT.EST.

EST ENG

LAT.EST
Läti uued (etendus)kunstnikud
20.-25.november 2018 Kanuti Gildi SAAL, Tallinn

KAVA

20+21.11 kell 19:30
Toms Auniņš, Austra Hauks, Joanna Kalm, Kārlis Krūmiņš, Epp Kubu, Kristina Norman, Karolin Poska, Valters Sīlis: The First to Leave
TEATER
Pilet: eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR, kohapeal 10/15 EUR

22.11 kell 19:30
Rūta Ronja Pakalne, Laura Kvelstein: Connext
TANTS
Pilet: eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR, kohapeal 10/15 EUR

23.11 kell 19:30
Katrīna Neiburga + Austra Hauks + Janis Snikers + Emer Värk
VIDEO, MUUSIKA, VJ

24.11 kell 16:00-23:00
Voldemārs Johansons: Thirst
KINEMATOGRAAFILINE KESKKOND
TASUTA

25.11 kell 12:00-19:00
Voldemārs Johansons: Thirst
KINEMATOGRAAFILINE KESKKOND
TASUTA

Täpsem info: http://www.saal.ee

 

LAT.EST
Läti uued (etendus)kunstnikud
20.-25.november 2018 Kanuti Gildi SAAL, Tallinn

Tähistamaks Läti ja Eesti 100. sünnipäeva korraldavad Kanuti Gildi SAAL ja Läti Uue Teatri Instituut kahe naabri etenduskunstide uusimaid hoiakuid, suhtumisi, väärtusi ja tegusid tutvustavaid festivale Riias ning Tallinnas.
Riias toimus festival vahetult enne Eesti sünnipäeva veebruaris ja sellele olid kutsud Maike Lond Malmborg, Iggy Lond Malmborg, Mart Kangro, Eero Epner, Juhan Ulfsak, teater NO99 ning esietendus Eesti ja Läti kunstnike poolt loodud teatrilavastus liivlastest “The First to Leave”.
LAT.EST festival saab teoks vahetult peale Läti 100. sünnipäeva Kanuti Gildi SAALis ning tutvustab Läti kaasaegseid (etendus)kunstnikke ning nende mõtteid ja tegemisi. Samuti on see pühendatud koostööle ja kõigele, mis meid ühendab.

Nii Riias kui Tallinnas toimuvate festivalide tuumaks on omanäoline lavastus liivlastest “The First to Leave “ (Esimesena lahkuja). Olgugi et suhtumine liivlastesse on kummaski riigis erinev, on see rahvus mänginud olulist rolli riigiks olemise ning Lätis ja Eestis valitsevate erinevate ideoloogiate kontekstis. Liivlaste saatus on kui meeldetuletus kõige ebapüsivast loomusest siin maailmas ja kui hoiatus, et ühe väikese rahvuse kadumine võib olla kiire ja kohene. Etendus vaatleb lähemalt kummagi riigi poliitika rolli liivlaste elus ja mida täna tähendab olla liivlane. Lõpuks küsib see küsimuse: „Kas kadumine on päriselt tragöödia?“ „Esimesena lahkuja“ autoriteks on helilooja Toms Auniņš, stsenograafid Austra Hauks ja Epp Kubu, koreograafid Joanna Kalm ja Karolin Poska, visuaal- ja videokunstnik Kristina Norman, dramaturg, lavastaja ja etendaja Kārlis Krūmiņš ning lavastaja Valters Sīlis. Tallinna etendustel osalevad ka kammerkoor Collegium Musicale ning eesti tantsijad.

2018. aasta rahvusvahelisel teatripäeval pärjati Rūta Ronja Pakalne ja Laura Kvelsteini lavastus “CONNEXT” Eesti teatriauhinna galal aasta parimaks tantsulavastuseks. Kahjuks pole seda õrna ning mõtlemapanevat lavastust väga paljud huvilised aga siiani näinud. Nüüd on see võimalus neljapäeval, 23. novembril.

Reedel saab teoks omanäoline kahe riigi videokunstnike kohtumine. Õhtu jooksul näitavad oma vähem või rohkem auhinnatud töid nii helis kui pildis Katrīna Neiburga, Austra Hauks & Jānis Sniķers ning Emer Värk.

Nädalavahetusel on harukordne võimalus kogeda ühe Läti tuntuima ja tunnustatuima kunstniku Voldemārs Johansons’i kinematograafilist keskkonda pealkirjaga ”THIRST”. Seda tööd on viimastel aastatel näha saanud paljudes muuseumides ja galeriides. LAT.EST festivalil on see võimas multimeedia installatsioon ainult kaheks päevaks kogemiseks väljas Tallinnas. 

LAT.EST festivali korraldab Kanuti Gildi SAAL koostöös Läti Uue Teatri Instituudiga ning see kuulub nii EV100 kui LV100 kultuuriprogrammi.

Müügis piletilevis: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/latest-lati-uued-etenduskunstnikud-new-latvian-performanceartists-60623/

Toms Auniņš, Austra Hauks, Joanna Kalm, Kārlis Krūmiņš, Epp Kubu, Kristina Norman, Karolin Poska, Valters Sīlis "The First to Leave" - pilet eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR, kohapeal 10/15 EUR -
Rūta Ronja Pakalne, Laura Kvelstein "CONNEXT" - pilet eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR, kohapeal 10/15 EUR
Katrīna Neiburga, Austra Hauks, Emer Värk - pilet eelmüügis Piletilevis ja kohapeal 8/12 EUR
Voldemārs Johansons "THIRST" - TASUTA

Korraldaja

Kanuti Gildi SAAL

Kanuti Gildi SAAL was the first independent production house and performing arts centre in Estonia opened in 2002. It has been devoted to independent artists and companies in all performing arts fields ever since the beginning. Prepared to take risks, Kanuti Gildi SAAL would like to put the artistic process at the centre of its work bringing the spectators into contact with current developments in the performing arts. The aim is to create situations where everything can happen. Between artists and also between artists and audience. Acting both locally and internationally. SAAL's artistic director is Priit Raud.