LATEST festival Riias

LATEST kutsub avastama Eesti kaasaegset etenduskunsti, vaadeldes noorte kunstnike meeleolusid Eesti Vabariigi 100. aastapäeva pidustuste valguses.

ENG

LATEST (15-18.02.18) kutsub avastama Eesti kaasaegset etenduskunsti, vaadeldes noorte kunstnike meeleolusid Eesti Vabariigi 100. aastapäeva pidustuste valguses ning lähemalt uurides Eesti ja Läti kunstnike koostööpotentsiaali. Programmi keskne üritus on Läti ja Eesti kunstnike kollektiivne produktsioon, millesse on kaasatud– lavastaja Valters Sīlis, kunstnik Kristina Norman, koreograafid Karolin Poska ja Joanna Kalm, helilooja Toms Auniņš, stsenograafid Epp Kubu ja Austra Hauks, dramaturg ja lavastaja Kāris Krūmiņš. Nende inspiratsiooniallikaks on Liivimaa etniline kogukond Läti ja Eesti riikide asutamise ja taasasutamise ajal. Külalisetenduste programmis on lisaks Juhan Ulfsaki, Iggy Lond Malmborgi, Kangro-Ulfsak-Epneri lavastused.
Projekti algatajateks ja kaasprodutsentideks on Läti Uue Teatri Instituut ja Kanuti Gildi SAAL. See on osa Läti ja Eesti 100. sünnipäeva programmist. Toetavad Läti Kultuuriministeerium ja EV100.

Korraldaja

Kanuti Gildi SAAL

Kanuti Gildi SAAL was the first independent production house and performing arts centre in Estonia opened in 2002. It has been devoted to independent artists and companies in all performing arts fields ever since the beginning. Prepared to take risks, Kanuti Gildi SAAL would like to put the artistic process at the centre of its work bringing the spectators into contact with current developments in the performing arts. The aim is to create situations where everything can happen. Between artists and also between artists and audience. Acting both locally and internationally. SAAL's artistic director is Priit Raud.