Laul „Armas Eestimaa“

Laste ja noorte kultuuriaastal toimunud XII noorte tantsu- ja laulupidu ning Muhu saarel toimunud Väikesaarte laulupidu inspireerisid 7.a-st Gretat looma ise sünnipäevalaulu Eesti 100. juubeliks.

Minu 7.a-ne tütar Greta Madeleine Gnannt hakkas suvistest laulupidudest inspireerituna laulma enda loodud laulukest „Mütsike“. Kuna Eestil on varsti 100. juubel, mõtlesime laulule koos uued sõnad ning lindistasin tütre laulu ja klaverimängu. Hea sõbra abiga saime laulule noodi, mille eest oleme väga tänulikud. Nii sündiski Eesti 100. juubeliks laul „Armas Eestimaa“, mille lindistasime mikrofoniga jõulude ajal Viimsi Keskkoolis, kust Greta on koduõppel. Suur aitäh Greta klassijuhataja Tea Reinberkile ja muusikaõpetaja Mari-Liis Rahumetsale! Greta õpib muidu Prantsusmaal elukohajärgses koolis ja sooviksime tänada ka Sandrine Douvier'd, kellega Greta laulu klaveril harjutas. Laul koosneb salmiosast ja refräänist (võimalik laulda näiteks eeslaulja ja kooriga, korrates teisel korral eeslaulja poolt lauldud salmi). Tegime laulust lühema ja pikema versiooni. Laulu on võimalik laulda erinevate sõnadega. Näiteks jõuluvanale laulis Greta oma laulu muutes sõnu vastavalt, et jõuluvana on armas. Täna, EV presidendi sünnipäeval laulis ta, et president on armas. Laulu „Armas Eestimaa“ soovib Greta kinkida Eestile 100. juubeliks. Tore oleks, kui saaksime laulu päris stuudios lindistada ja plaadina välja anda. Kui see unistus ei täitu, on sellegipoolest tore Eestile 100. juubeliks kingitust teha, sest kinkimiserõõm on kõige suurem rõõm. https://youtu.be/MBGEoIPHHpM Lühem versioon laulust „Armas Eestimaa“: 1. Eestimaa, Eestimaa, Küll sa oled mulle armas! Ref: Armas, armas, armas, armas, Armas oled mulle sa! 2. Rukkilill, rukkilill, Küll sa oled mulle armas! 3. Pääsuke, pääsuke, Küll sa oled mulle armas! 4. Eestimaa, Eestimaa, Täna sada aastat saad! Ref: Täna, täna, täna, täna, Täna sada aastat saad! 5. Eestimaa, Eestimaa, Täna soovin Sulle õnne! Ref: Õnne, õnne, õnne, õnne, Õnne soovin sulle ma!

Head kontaktisikut, kes aitaks laulu lindistamisega.

Algataja

Mailis Sütiste

Tere! Elan Prantsusmaal ja tegelen segaperedest (eesti-prantsuse, eesti-iiri, eesti-saksa) pärit lastele eesti keele, kultuuri ning traditsioonide tutvustamisega. Käime koos laupäeviti meie pool, kus tähistame eesti rahvakalendritähtpäevi, meisterdame midagi päevakohast, sööme eesti toitu ja naudime head seltskonda.Meie tegemistest saab aimu grupi "Eesti keele huvilised Prantsusmaal" kodulehel: https://www.facebook.com/groups/257261677759356/