Laul kingib klaveri

 Tartu linn saab juurde ühe suurepärase klaveriga varustatud kontserdi ja salvestuspaiga ning sellisena on see kingitus tervele Eestile.

Ratastooliga ligipääsetav
EST

25.03.2018 kell 12:30 toimub Tartu Ülikooli-Jaani kirikus pidulik kontsert-aktus mille käigus  ettevõtja ja muusik Indrek Laul kingib Tartu Ülikooli-Jaani kirikule kontsertklaveri "Estonia 225".

Estonia klaverivabriku omanik ja muusik Indrek Laul soovib ühiskonnale tagasi anda ja rikastada muusikamaailma uue klaveriga varustatud kontserdipaigaga.

Tartu Ülikooli-Jaani kirik on üks Lõuna-Eesti kultuuri- ja vaimukeskusi. Kirik on köetud, seal on suurepärane autentne akustika. "Estonia 225" on korralik kontsertklaver, millel on võimalik esitada imelist loomingut nii kogenud muusikutel kui ka nendel, kes kogemusi alles koguvad. Tartu Ülikooli-Jaani kiriku võimalus kontserdi- ja salvestuspaigana kasvab veelgi ja sellisena on see kingitus tervele Eestile.

Eduard Tubin Prelüüd nr 1 „Viljategemise laul“ – Liisa-Maria Marrandi Frederic Chopin Introduktsioon ja briljantne polonees op 3 – Peeter Paemurru (tšello) – Piia Paemurru (klaver) Alo Põldmäe „Alma mater“ tsüklist „Tartu pildid“ Maurice Ravel „Undiin“ – Andre Hinn Sergei Rahmaninov Prelüüd cis-moll op 3 – Margus Riimaa Jules Massenet Aaria „Pourquoi me réveiller“ ooperist „Werther“ – German Gholami (tenor) – Margus Riimaa Franz Schubert Muusikalised momendid nr 2 ja 3 – Jorma Toots Eduard Tubin Ballaad – Tanel Joamets

Korraldaja

Sihtasutus EELK Toetusfond

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) panustab Eesti kultuuri ja väärtuste hoidmisse. Sihtasutuse põhieesmärgiks on abi osutamine EELK, lisafinantseerimine ning mitterahaline abi vastavalt kiriku vajadusele ja kiriku juhtkonna poolt ülesseatud prioriteetidele. EELK Toetusfond loob tingimused EELK majandusliku olukorra paranemiseks, et kirikukellad ikka lööks, et küünlad põleks, et jõulud jääks.