Lavastus “Cabaret Siberia”

"Cabaret Siberia" valmib Piip ja Tuut Teatri ja Läti TeatrisTT koostööna ning on pühendatud Eesti ja Läti vabariikide 100. sünnipäevale.

Lavastus on osaliselt tõsielusündmustele toetuv lugu esimese vabariigi aegsetest kuulsatest meelelahutajatest, kes jäävad ilmasõjale jalgu, kuid ei loobu ka kõige ebainimlikemais tingimustes armastusest teineteise ja oma artistiameti vastu.
"Cabaret Siberia" on säravat lavaelu ja hingematvaid hetki täis uskumatu teekond Paradiisi. See lugu ei ole ühestki konkreetsest inimesest,aga see võib olla igaühest meist. See on meie kõigi lugu.

Selleks, et mõista seda lugu ei pea elama ajal, mil Eesti oli kistud sõjakeerisesse, ega olema Siberisse saadetute nimekirjas.
Ka kõige karmimatel aegadel - Kes armastab, jääb inimeseks. Kes naerab, jääb ellu.
Lavastus koosneb unikaalsetest kabareenumbritest, mis jutustavad loo kahest eesti artistist, kes saadeti Siberisse. See on kontrastne bukett absurdist, koomikast ja hingematvatest hetkedest
Autor ja lavastaja Lauris Gundars (Läti)
kostüümikunstnik Ruta Kupla (Läti)
Lavastuskunstnik Jaanus Laagriküll
koreograaf Marge Ehrenbusch
muusika autor Siim Aimla
Laval on näitlejad Haide Männamäe ja Toomas Tross ning Paradiisi
orkester.
Lavastust mängitakse Balti Jaama renoveeritud ootepaviljonis 6-10 märts ja 20-24 aprill ning 18-19 oktoober Riia Rahvusraamatukogus.
Etenduste päevadel on renoveeritud ootepaviljon huvilistele avatud. Vaadata saab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitust " Kabaree, kabaree" ( Fotonäitus esimese vabariigi aegsetest Eesti kabareeartistidest)
Avatud on ajastuhõnguline kohvik, mille menüüs on ka mõned suupisted Maria Laidoneri kokaraamatust.

Korraldaja

Piip ja Tuut Teater

PIIP JA TUUT TEATER Piip ja Tuut Teater on väiketeater, kes väärtustab lastele ja noortele loodavat puudutavat- ja naerutavat teatrit. Oleme olemas, sest usume, et perega koos kogetud elamused on vajalikud ja väärtuslikud. Piip ja Tuut on klounipaarina tegutsenud 19 aastat. Aastal 2009-2010 renoveerisid Haide Männamäe ja Toomas Tross tühjana seisnud Toomkooli restorani ruumid Toompeal etendustegevuse, laste mängutoa ja kohviku tarbeks. Meie armas ja hubane teatrimaja Toompeal on selleks igati sobiv koht. Tänaseks on antud kuue hooaja vältel juba pisut üle 800 etenduse.Oma püsitruppi, püsirepertuaari ja oma teatrimaja,Toompeal, Toom-Kooli 13, oleme hoidnud 7 juba aastat. 2011. aasta alguses liitus Piip ja Tuut Teatri ja Mängumajaga Marek Demjanov, edendada ning ühendada kaks valdkonda: etendustegevus ja köögikunst, eesmärgiga teenindada veel paremini oma vaatajaid ja pakkuda uusi elamusi. 2016 aasta algusest sai meie maja perenaiseks näitleja Katrin Valkna. Tänaseks on Piip ja Tuut Mängumaja nädalavahetuste etendused ja kohviku pannkoogitornid tuntud üle linna. Seitsme aasta jooksul oleme olnud avatud ja võõrustanud siin mitmeid teisi väiketeatreid. Meie teatrimaja on koduks rahvusvahelisele laste- ja noorteteatrite organisatsioonile ASSITEJ ning Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskusele. Teatrimajas toimuvad loomingulised kontserdidja see on on mõnus, hubane koht suurte ja väikeste sünnipäevade ning pidude korraldamiseks. 2014.a premeeriti Piip ja Tuut Teatrit Salme Reegi nimelise Eesti Teatri aastaauhinnaga 2015.a. oli Piip ja Tuut Teater erateatritest suurima publikuarvuga teater 2016.a. astusime lavale 249 etenduses Eesti ja 8 välisriigis