Lavastus "Isamaa pääsukesed"

Eesti Draamateatri ja Nargen Opera lavastus teatrisarjas "Sajandi lugu", mille toimumisaeg on aastad 2010-2020.

Teater

Siis, kui Eesti Vabariigi sünnipäeva on juba aasta jagu aega tähistatud, kui asjakohased ajaloolised sündmused ja isikud on juba mitu korda auga meeles peetud, kui teatrite ühislavastused on iseseisvussajandi kümnendeid pidi jõudnud välja tänapäeva, kui pidulikul juubeliaastal 2018 on teatris algamas suvehooaeg – siis on aeg teha lavastus juubeli tähistamisest endast.

Ja näe, juba kirjutabki Andrus Kivirähk näidendit „Isamaa pääsukesed“, juba lasebki ta seal saabuda elevil Pilvil näiteringi proovi teatega: „Tüdrukud – ma kirjutasin näidendi vabadussõjast!“ Juba peavadki lavastaja Priit Pedajas ja muusikajuht Tõnu Kaljuste lavastamise plaani, juba otsivad Eesti Draamateater ja Nargen Opera oma ühisele muusikalile mängupaika.

Isamaa pääsukesed lendavad suveks siit ja sealt kokku, ühist juubelinäitemängu tegema ja vaatama – et ajaloo teatepulk üle anda Eesti iseseisvuse uuele sajandile. Juubeli otsad tõmmatakse kokku, aga näitering kannab ikka edasi suuri ja väikseid Eesti järjepidevuse asju. „Vaata nüüd, Birgit, niimoodi kootakse sokikanda. Niimoodi kooti seda juba vabadussõja ajal ja kootakse tulevikus kah. Olgu milline aastanumber tahes, ikka istuvad kuskil mõned naised ja koovad sokile kanda.“

Autor: Andrus Kivirähk
Lavastaja: Priit Pedajas
Muusikajuht: Tõnu Kaljuste

Piletid lavastusele "Isamaa pääsukesed" tulevad müüki teatrite kodulehtedele ja piletimüügipunktidesse.

Lavastuse loovad Eesti Draamateater ja Nargen Opera

Eesti Draamateater
Pärnu mnt 5, Tallinn
Tel: 680 5555 / info@draamateater.ee

Nargen Opera
www.nargenfestival.ee 

Korraldaja

Eesti Etendusasutuste Liit

Märksõnad: