Lavastus ja kontserdid “Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd”

Kontsertlavastus "Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd" ja sellele eelnevad kontserdid on kolme Tartu Ülikooli koori kingitus Eesti 100. sünnipäevaks.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

18. veebruaril algusega kl 19.18 toimub Eesti Rahva Muuseumis EV100le pühendatud ühekordne (!) kontsertlavastus “Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd”.

Kutsun Sind 18. veebruaril kell 19.18 Eesti Rahva Muuseumi kuulama ja kaasa hingama. Paljukest on meid, ja paljukest meie hommikuid, me päevi? Eks alati ikka natuke vähem kui ootaks või loodaks, seda enam on iga laul, luuletus ja silmapaar oluline.

Tekst KAUR RIISMAA
lavastaja JAANUS TEPOMEES (teater Vanemuine)
kunstnik LIISI TAMM
valguskunstnik PRIIDU ADLAS
video CARMEN SELJAMAA

Laval
ANDRES MÄHAR (teater Vanemuine)
PIRET SIMSON
TARTU ÜLIKOOLI KAMMERKOOR
TARTU ÜLIKOOLI AKADEEMILINE NAISKOOR
TARTU AKADEEMILINE MEESKOOR

Dirigeerivad TRIIN KOCH ja KUNO KERGE

Lugu, mida lavastus jutustab on inspireeritud Eesti inimeste lugudest, mis on toimunud viimase saja aasta jooksul.
Lugusid saadab Eesti heliloojate koorimuusika. Teiste seas tuleb esitusele näiteks Veljo Tormise, Ester Mägi, Pärt Uusbergi ja Kadri Voorandi looming.

Etendus on ühes vaatuses ning kestab poolteist tundi.
Pilet 12/15€
Piletid müügil Piletimaailmas

Üritus Facebookis https://www.facebook.com/events/140787406612904/
***

Lavastusele eelneval päeval, 17.02 toimuvad neljas linnas Tartu ülikooli kooride tasuta kontserdid:
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja Tartu ülikooli kammerkoor
12.00 Pärnu vanalinna põhikoolis
18.00 Põltsamaa kultuurikeskuses
Tartu Akadeemiline Meeskoor
13.00 Antsla kultuuri- ja spordikeskuses
19.00 Viljandi kesklinna koolis

Loe lähemalt: http://tykk.ee/

Toetajad: Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Tartu Ülikool, Eesti Rahva Muuseum, Moodne Valgustus AS (www.valgustus.ee)

Korraldaja

SA Tartu Ülikooli Kammerkoor

Tartu ülikooli kammerkoor on 1971. aastast alates rõõmustanud oma kuulajaid sadadel kontsertidel ja esinemistel. Selle ajaga on kammerkooris laulnud üle poole tuhande laulja – enamasti Tartu ülikooli üliõpilased ja vilistlased, aga teistegi kõrgkoolide üliõpilased ja mõttekaaslased. Tartu ülikooli kammerkoor on olnud läbi aastakümnete üks omanäolisemaid ja ärksamaid koore Eestis – olnud mitmete koorikontsertide algatajad, aktiivsed kaasarääkijad ja -lauljad ning tublid laulupeolised. Kammerkoor on Eesti Rahva Muuseumi sõprade seltsi liige. Tartu ülikooli kammerkoor on energiline üliõpilas- ja kontsertkoor, esinedes sageli ülikooli ja Tartu linna pidulikel üritustel, aga ka olulistel üleriigilistel koorikontsertidel. Kammerkoori repertuaaris on olulisel kohal Eesti koorimuusika klassika, eriti Mart Saare, Cyrillus Kreegi ja Veljo Tormise looming. Koorile on südameasjaks saanud Mart Saare majamuuseum Hüpassaares, kuhu pöördutakse tagasi alati suure rõõmuga. 2013. ja 2015. aastal pälvis Tartu ülikooli kammerkoor segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ A-kategoorias 2. koha. Koori auhinnati rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2015“ kammerkooride kategoorias 3. kohaga. 2015. aasta suvel oli Tartu ülikooli kammerkoor Eesti esinduskoor 8. Põhja- ja Baltimaade koorifestivalil Lätis. 2016. aasta aprillis võitis kammerkoor XIII Kammerkooride Festivalil Grand Prix ning sama aasta juulis sai koor Ungaris, Debrecenis toimunud mainekal XXVII Béla Bartóki Koorifestivalil segakooride kategoorias 4. koha. 2017. aasta jaanuaris toimunud Eesti Kooriühingu aastapreemiate galal pälvis koor Aasta Koori tiitli, sama aasta aprillis toimunud XV rahvusvaheliselt koorifestivalilt “Tallinn 2017” tuli koor Tartu tagasi kammerkooride kategooria I kohaga. Dirigent Triin Koch juhatab kammerkoori 2001. aasta sügisest – selle aja jooksul on ta kujundanud kammerkoorist väga omanäolise, värvika ja oma näpu otsas laulva koori. Triin on kammerkoori laulda toonud üle paarisaja kooriteose, mille hulgas on nii kauneimaid koorilugusid Eestist ja välismaalt kui ka mitmeid suurvorme. Triini väga pühendunud ja põhjalik töö muusikaga ning lauljatega on saanud rohkelt tunnustust — kooriühingu aasta noor dirigent, aasta dirigent, koos kammerkooriga aasta koori tiitel, mitmed dirigendi auhinnad Eesti ja rahvusvahelistelt koorikonkurssidelt. Triini on auhinnatud Eesti muusikaauhinna, Tartumaa Kultuuripärli auhinna, Tartu ülikooli raefondi preemia, kultuurkapitali aastapreemia ja paljude teiste auhindadega. Ta oli XV rahvusvahelise koorifestivali „Tallinn 2017“ kunstiline juht. Kammerkoori kõrval on Triini juhatada Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor ja Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori Tallinna vilistlaskoor. Triin on väga pühendunud laulupeotraditsiooni hoidja ning on kammerkoorigi laulupeousuga nakatanud. 2017. aasta XII noorte laulu- ja tantsupeol „Mina jään“ oli Triin neidudekooride liigijuht.

Märksõnad: