Lavastus "Rännakud. Maarjamaa Laulud"


Teater Vanemuine ja Sõltumatu Tantsu Lava lavastused teatrisarjas "Sajandi lugu", mille toimumisaeg on aastad 1920-1930.

EST
Teater


Kui sada aastat tagasi sündis Eesti Vabariik, tekkisid eesti keelele varasemast hoopis teised võimalused ja nõuded. Oma riik ja eestikeelne teadus kutsusid esile keeleplahvatuse, eesti keele kasutusala laienes kodust ja luulest kateedrisse ja tähetorni. 1920ndatel loodi keelekomisjonides kümneid tuhandeid uusi sõnu ja mõisteid meile täna igapäevaseks saanud nähtuste kirjeldamiseks. See oli otsekui uue universumi sünd, plahvatus kõikidesse suundadesse korraga. Eesti keelest sai keel, milles võis filosofeerida, taimi ja selgrootuid uurida, suhelda omavahel kui tahes peentest ja peenikestest asjadest.

Meie emakeel on eesti keel. Me mõtleme, tunneme, suhtleme, armastame, kõneleme, loome ja kahtleme eesti keeles. Me kasutame eesti keelt, mis loodi Eesti Vabariigi esimese kümnendi palangus. Maarjamaa laulud on lavastus, milles mõeldakse ja tantsitakse eesti keeles. See lavastus lähtub 1920ndate keeleplahvatusest. Selle plahvatuse jõud on meid siia kandnud. 

„Rännakud“ on Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava ühine teekond keele ja kodumaa mõtteruumis. See on kahest lavastusest koosnev lugu, mida ühendavaks sillaks on veebiplatvorm Rändomoonium, virtuaalne maa, milles võimalik vahetult keeleplahvatusest osa saada, olla ise oma rännaku ja maailma looja. Teatrite koostööna valmiv leht annab sissejuhatuse lavastustesse ning aitab neid mõista, saada lisateadmisi Eesti ajaloost ja valitud kümnendist.

"Tõotatud maa" on Sõltumatu Tantsu Lava lavastus ja "Maarjamaa laulud" teater Vanemuise lavastus.

"Rännakud. Maarjamaa laulud“ piletid on müügil Vanemuise kodulehelPiletimaailmas ja Piletilevis.

Etenduste ajad:

P 10. detsember kell 16 OSTA PILET
R 12. jaanuar kell 19 OSTA PILET
P 11. veebruar kell 16 OSTA PILET
R 16. märts kell 19 OSTA PILET
P 08. aprill kell 16 OSTA PILET

Lavastus on loodud Teater Vanemuine poolt.

Teater Vanemuine
Vanemuise 6, Tartu
Tel: 7 440 165 / info@vanemuine.ee

Lavastaja: Tiit Palu
Helilooja: Kara-Lis Coverdale (Kanada)
Koreograaf: Ruslan Stepanov
Lavastusdramaturg: Deivi Tuppits
Kunstnikud: Mare Tommingas ja Silver Vahtre.

Laval on Vanemuise näitlejad ja tantsijad.

Korraldaja

Eesti Etendusasutuste Liit

Märksõnad: