Lavastus „Rännakud. Maarjamaa laulud“

Teater Vanemuine ja Sõltumatu Tantsu Lava lavastused teatrisarjas „Sajandi lugu“, mille toimumisaeg on aastad 1920–1930.

„Rännakud“ on Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava ühine teekond keele ja kodumaa mõtteruumis. Meie emakeel on eesti keel. Me mõtleme, tunneme, suhtleme, armastame, kõneleme, loome ja kahtleme eesti keeles. Maarjamaa laulud on lavastus, milles mõeldakse ja tantsitakse eesti keeles. See lavastus lähtub 1920ndate „keeleplahvatusest“.

Kui Eesti Vabariik sada aastat tagasi sündis, tekkisid eesti keelele varasemast hoopis teised võimalused ja nõuded. Oma riik ja eestikeelne teadus kutsusid esile „keeleplahvatuse“ – eesti keele kasutusala laienes kodust ja luulest kateedrisse ja tähetorni. 1920ndatel loodi keelekomisjonides kümneid tuhandeid uusi sõnu ja mõisteid, mis on tänaseks saanud igapäevaseks nähtuste kirjeldamiseks. Tegemist oli otsekui uue universumi sünniga, kus üks plahvatus muutis kõike korraga. Eesti keelest sai keel, milles võis lõpuks ometi filosofeerida, taimi ja selgrootuid uurida ja omavahel mistahes peenetest ja peenikestest asjadest rääkida.

„Rännakud. Maarjamaa laulud“ koosneb kahest lavastusest, mille ühendavaks sillaks on veebiplatvorm Rändomoonium, virtuaalne maa, milles on võimalik vahetult keeleplahvatusest osa saada. Lavastused annavad võimaluse olla ise oma rännaku ja maailma looja. Teatrite koostööna valmiv leht annab sissejuhatuse lavastustesse ning aitab neid mõista, saada lisateadmisi Eesti ajaloost ja valitud kümnendist.

„Tõotatud maa“ on Sõltumatu Tantsu Lava lavastus ja "Maarjamaa laulud“ teater Vanemuise lavastus. Kahe teatri koostöö on osa teatrisarjast "Sajandi lugu“.

„Rännakud. Maarjamaa laulud“ piletid on müügil Piletilevis.

Etenduste ajad 2018. a sügisel:
9. september kell 19 Vanemuise väikeses majas DRAAMA festivali raames. Tõlkega inglise keelde. Osta pilet

Etenduste ajad 2017/2018. a hooajal: 29. september, 30. september, 6. oktoober, 19. oktoober, 2. november, 14. november, 10. detsember, 12. jaanuar, 11. veebruar, 16. märts, 8. aprill 

Lavastus on loodud Vanemuise poolt.

Teater Vanemuine
Vanemuise 6, Tartu
Tel: 744 0165 / info@vanemuine.ee

Lavastaja: Tiit Palu
Helilooja: Kara-Lis Coverdale (Kanada)
Koreograaf: Ruslan Stepanov
Lavastusdramaturg: Deivi Tuppits
Kunstnikud: Mare Tommingas ja Silver Vahtre

Laval on Vanemuise näitlejad ja tantsijad.


Toimunud alamsündmused

Algataja

Eesti Etendusasutuste Liit

http://www.ev100.ee/teater
Teematrellid sotsiaalmeedias
#sajandilugu,
#teatrisari,
#ev100