Lavastus "Rännakud. Tõotatud maa"

Teater Vanemuine ja Sõltumatu Tantsu Lava lavastused teatrisarjas "Sajandi lugu", mille toimumisaeg on aastad 1920-1930.

Kodumaa leid ja isamaa lugu, mida lahendatakse negatiivi kaudu. Positiiv kui negatiivi potentsiaal, negatiiv kui positiivi võimalus. Mis on sisse ja välja fokusseerimise erinevus; kuivõrd on võimalik puudutada detaili, olles fookusega veel/juba üldisel. Mis on üldpildi ja detaili vahe, kui lainurk ja teravnurk annavad informatsiooni teineteise kohta. Millistele mastaapidele toetutakse, millistele mastaapidele üldse toetuda saab. Kui väike või suur peab pilt/haare olema, et sellele toetuda saaks, et see tuge/tõde pakuks. Kui väike või suur peab kodumaa olema, et sellele toetuda saaks, et see tuge/tõde pakuks. Kas isamaa ja kodulugu on piiritletud, kas ema armastus on piiratud.

Kui kodu on see, kus on omad, siis mis on see, kus on võõrad, kui võõra mõistet ei tea. Mis muutub, kui võõra mõistet selgitada või mis on elus juhtunud, et võõra mõiste on selgeks saanud. Rääkida enda lugu võõra kaudu, rääkides võõra lugu enda pinnalt - osutamine palmipuudele endal kuused-kased toas - kodustades küsimust, milleks ja kuhu me läheme/ milleks ja kuhu on mindud.

„Rännakud“ on ühine teekond keele ja kodumaa mõtteruumis. See on kahest lavastusest koosnev lugu, mida ühendavaks sillaks on interaktiivne veebileht, kuhu on koondatud artiklid, fotod, pildid, tekstid ja helid. Teatrite koostööna valminud leht annab sissejuhatuse lavastustesse, ning aitab neid mõista, saada lisateadmisi Eesti ajaloost ja valitud kümnendist.

"Tõotatud maa" on Sõltumatu Tantsu Lava lavastus ja "Maarjamaa laulud" teater Vanemuise lavastus.

Autor: Kadri Noormets, koostöös Sigrid Viiri, Oliver Kulpsoo, Taavi Suisalu, Villem Säre ja Anu Vask´ga.
Fotograaf: Sohvi Viik
Produtsent: Sõltumatu Tantsu Lava

Etendused 2018. a sügisel:
3. september kell 17 Sadamateatris DRAAMA festivali raames. Osta pilet
3. september kell 22 Sadamateatris DRAAMA festivali raames. Tõlkega inglise keelde. Osta pilet


Etenduste ajad 2017./2018. hooajal: 20. september, 22. september, 23. september, 29. september, 30. september, 6. oktoober, 7. oktoober, 8. oktoober 

Lavastus on loodud Sõltumatu Tantsu Lava poolt.

Sõltumatu Tantsu Lava
Telliskivi 60a, C1, Tallinn
info@stl.ee 


Toimunud alamsündmused

Algataja

Teatrisari "Sajandi lugu"

Teematrellid sotsiaalmeedias
#sajandilugu,
#teatrisari,
#ev100