Lavastus "Sirgu Eesti"

Labürintteatriühendus G9 ja VAT Teatri lavastus teatrisarjas "Sajandi lugu", mille toimumisaeg on aastad 1930-1940.

Teater

Öeldakse, et ajalugu on võitjate kirjutatud. Napoleon leidis kogunisti, et ajalugu on vaid hulk valesid, milles on ühiselt nõustutud. See jätab mineviku mäletamisest äärmiselt subjektiivse ja juhusliku mulje. Ometi põhineb ühe rahva enesekuvand ju suuresti just ajalookäsitlusel.

Väikese Eesti pikas ajaloos võib modernse identiteedi kujunemises pidada tähenduslikuks 1930ndaid, kui majanduskriisist ja sisepoliitilisest kemplemisest kurnatud kodumaal tõstis pead uus jõud – vastuolulised vabadussõdalased, kelle eesotsas noor ja karismaatiline advokaat Artur Sirk. Vapsidel õnnestus võita rahva poolehoid ja 1933. aastal võeti vastu uus põhiseadus. Tundus, et jätkuvad aastad kuuluvad Sirgu visiooni ellurakendamisele. Salakavalamad jõud Konstantin Pätsi kehastuses aga lõpetasid selle lillepeo kiiresti – vabadussõdalaste juhid vangistati ja muutuseplaanid maeti maha. Tänaseks ei ole Artur Sirgu nimi enam tuttav just liiga paljudele eestlastele.

Labürintteatriühendus G9 ja VAT Teater viivadki vaatajad teatrirännakule läbi labürindilaadse Rahvusraamatukogu, et näidata pisut suuremat Eestit, Sirgu Eestit.

Esietendus oktoobris 2017.

Piletid lavastusele "Sirgu Eesti" tulevad müüki teatrite kodulehtedele ja piletimüügipunktidesse.

Lavastuse loovad Labürintteatriühendus G9 ja VAT Teater 

Labürintteatriühendus G9
labyrintg9@gmail.com

VAT Teater
Uus 5, Tallinn
Tel: 6 450 959 / vat@vatteater.ee 

Korraldaja

Eesti Etendusasutuste Liit

Märksõnad: