Lavastus "Tantsud Eesti filmidest" maailmas

Humoorikas ja palju äratundmist pakkuv lavastus, mis seob uudsel viisil filmi- ja tantsukunsti, rändab mööda maailma, et peatuda Eesti Majades ja pakkudes tükikest Eestit kogukonnale.

Tallinna Tantsuteatri lavastus "Tantsud Eesti filmidest" loodi 2015. aastal tARTuFFi filmifestivali etenduskunstide programmi raames. Lavastus muugib Eesti filmikunsti lahti läbi seal olevate rütmiseeritud liikumiste ja tantsunumbrite. Balletiartist Aivar Kallaste ja näitleja Jaanus Tepomees Vanemuise teatrist toovad publiku ette katkeid nii Marani loodusfilmidest, mängufilmidest Kevade, Siin me oleme, „Hukkunud Alpinisti” hotell, Sügisball, Nukitsamees, Kevad südames, Valgus Koortis, Don Juan Tallinnas kui telelavastusest Lumekuninganna ja mujaltki. Positiivset energiat täis lavastus pakub hulganisti äratundmisrõõmu ja (taas)kohtumisi Eesti filmikunstiga.
Oleme andnud etendusi mööda Eestit ja 2016. aastal toimusid kaks etendust Rootsi Eesti majades (Stockholm ja Linköping). Saades hästi emotsionaalset ja innustavat tagasisidet, oleme võtnud plaani anda etendusi võimalikult paljudes eesti kogukondades üle maailma.
Meeskond: Heili Lindepuu, Aivar Kallaste, Jaanus Tepomees.

TULEKUL 6. mai 2018 Luksemburg , Centre culturel “Am Duerf” - "Tantsud Eesti filmidest" ja õpitoad 27. juuni 2018 New York, Eesti maja - "Tantsud Eesti filmidest" 28. juuni 2018 New York, Eesti maja - "Ikoonid. Pärt" TOIMUNUD 22. november 2016 Stockholm, Eesti maja - "Tantsud Eesti filmidest" 23. november 2016 Linköping, Arbis teater - "Tantsud Eesti filmidest"

Algataja

Tallinna Tantsuteater

Tallinna Tantsuteater (TTT) asutati 2009. aasta lõpul tantsukunstnike Dmitri Harchenko, Heili Lindepuu ja valguskujundaja Triin Hook poolt. Teater alustas autoriteatrina, kuid on aastatega laienenud ja kutsub lavastama omanäolise käekirjaga ja teatri suundadesse sobivaid koreograafe. TTT lavastustes on olulisel kohal tantsija – nii tema füüsiliste võimete ja eripäradega kui ka emotsionaalsel skaalal. Teatri juht ja produtsent on Heili Lindepuu

Märksõnad