Legend Porkuni preilist

RMK matkatee võrgustikul toimuva suure ühismatkamise raames leiavad ajalooliselt olulistes paikades aset Eesti lugu tutvustavad sündmused.

Kogupereüritus
EST

Lugu seisusekohatu armusuhte eest oma vendade poolt jääauku uputatud mõisapreilist Barbara von Tiesenhausenist on üks jõuliselt oma elu elanud legende. Ajaloolise tõepõhjaga lugu on oma traagilisuses olnud nii mõjuv, et on jäädvustunud nii kogukondlikku mällu kui ka rahvapärimusse. Kuigi lugu toimus ajalooliselt Rannu mõisas saab rahvapärimuses Barbara von Tiesenhausenist Porkuni preili. Arvatavasti tuli lugu traagiliselt hukkunud preilist Porkunisse koos Tiesenhausenitega. Eesti rahvapärimusse põlistas loo F. R. Kreutzwald. 1920. aastatel asusid umbes üheaegselt teemat käsitlema Aino Kallas ja Marie Under, viimase sulest ilmus 1927. aastal ballaad "Porkuni preili".

Sel kaunil hilissuve õhtul ärkab matkateel lõkketule ääres Porkuni preili taas ellu Anne Veesaare ja Andre Maakeri (kitarr) interpretatsioonis.

Ühismatkal jääb matkagruppide teele mitmeid paiku, kus on Eesti Vabariigi 100 aasta vältel aset leidnud huvitavaid sündmusi. Osad neist lugudest tulevad Eesti näitlejate ja muusikute poolt ettekandmisele matkatee peatuskohtades. Nendele kontsert-etendustele on oodatud kõik huvilised, ka need, kes ühismatkast osa võtta ei saa.

Üritus algab kell 19.00 ja on tasuta!

Registreeri end sündmusele järgneval lehel avaneva REGISTREERIMISVORMI kaudu.

Korraldaja

Riigimetsa Majandamise Keskus

Riigimetsa Majandamise Keskus ( RMK) on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.