Lennukalt Virumaal – 100 pildiga 1000 km²

Kohalike koostööna tehakse 1000 km² suurusest alast 100 aerofotot. See on ajahetkeline sünnipäevakink, mis on tehtud, hõljudes pilvedes, hoides jalad kindlalt maas.

Vinni vald kasvab seoses kahe teise piirneva kohaliku omavalitsusüksuse liitumisega. Selleks, et haldusreform inimesi ühendaks ning aitaks neil oma ümberkujunenud valda paremini tunnetada, lennutavad kohalikud taevasse droonid ning teevad Vinni valla 1000 km² suurusest pindalast 100 aerofotot.
Töö tehakse ära piirkonnas elavate huviliste abikätega. Niimoodi saab tugevdada liitunud kogukondade loodavat ühtekuuluvustunnet ja identiteeti. 
Aerofotografeerimine drooniga nõuab oskusi ning abilistele pakutakse väljaõpet drooni juhtimises, sellega filmimises ja pilditöötluses. Seejärel, kui 100 aerofotot koos, korraldatakse piltidest näitus, mis annab ülevaate Lääne-Viru maakonna ida- ja lõunaosas ühinenud Vinni vallast. See on ajahetkeline sünnipäevakink, mis tehtud, hõljudes pilvedes, kuid jalad kindlalt maas.
Sündmus on ühtlasi kingituseks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks – Eesti Vabariigi eluloos ajaloolist verstaposti tähistades vaadatakse samal ajal tulevikku, ollakse avatud uudsele.
NB! Kutsume praeguseid Laekvere, Rägavere ja Vinni valla inimesi pakkuma välja kodupaika iseloomustavaid kohti, mis õhust pildistatuna ja piltidel eksponeerituna toovad äratundmisrõõmu ning suurendavad uhkustunnet koduvalla ja Eestimaa üle.

Oktoober – november – valminud fotode näitus Laekvere rahvamajas. Detsember – valminud fotode näitus Roela rahvamajas.

Valminud on raamat "Lennukalt Virumaal – 100 pildiga 1000 km²". Raamatust leiad parimad pildid ning lisaks palju põnevaid fakte Vinni valla kohta. Lae alla pdf versioon ja viska pilk peale!.

Lae raamat alla siin

Algataja

Vinni Vallavalitsus