Liikuv Suveune festivali töötuba „Korduma kippuvad kaotsiminekud“

Eestist pärit ja maailmas tunnustatud klaveripedagoogi prof Arbo Valdma kingib EV 100. sünnipäeva puhul Eesti muusikakoolide (kaveri-)õpetajatele tasuta loenguid.

Valmis!
Valmis!

Eestist pärit ja maailmas tunnustatud klaveripedagoogi prof Arbo Valdma soov on pakkuda EV 100 kingitusena Eesti muusikakoolide (kaveri-)õpetajatele tasuta loenguid. Sõna „klaver“ on sulgudes seetõttu, et töötoad sobivad tegelikult kõikidele muusikakooli õpetajatele, aga kuna prof Valdma on ise ennekõike klaveriõpetaja, siis oskab ta sellest valdkonnast tuua enim näiteid.
Loengupäevad toimuvad 25.02.2018 Rakvere muusikakoolis (Virumaa muusikakoolidele), 26.02.2018 Nõmme muusikakoolis (Harjumaa muusikakoolidele), 27.02.2018 Elleri koolis (Tartu-, Valga- ja Viljandimaa muusikakoolidele) ja 28.02.2018 Orissaare muusikakoolis (Saare- ja Läänemaa huvilistele). Lisaks loengutele on võimalik igas paigas teha üks avatud klaveritund kohaliku õpilasega.

Loengute teemad:
* Kuidas Carl Philipp Emanuel Bach („Essee tõelisest klaverimängukunstist“, 1759), Carl Czerny „Kirjad neiu Cäcilia klaveritundide tarvis, algõpetusest kuni küpseni kui lisa igale klaverikoolile“, 1839) ja Robert Schumann („Muusikaga seotud kodu- ja elureeglid“, 1848) meid ka täna sõbralikult toetavad, et me mõnede oma ununema kippuvate õpetamise ja muusikategemise põhiülesannetega paremini hakkama saaksime.
* Asjalikke nõuandeid ja praktilisi näpunäiteid nooditeksti talletatu, heliloojate tahte- ja tundevajaduste omaksvõtmise ja klaverikõla üle.
* Piirijoone tunnetamine liiga palju ja liiga vähe vahel.
Kõik küsimused, mis on esitatud enne töötuba ja selle jooksul, on prof Valdmale huvipakkuvad ka siis, kui nad seavad kahtluse alla mõne käibetõe või ka iseenda ettekujutuse mingist klaverimängu tõest.
Loengupäevadele saab registreeruda interneti lingi kaudu: https://goo.gl/forms/oqul3kUUfB9ep3Gr2.

Kõik on südamest oodatud!

Pühapäeval, 25. veebruaril kell 11 Rakvere muusikakoolis. Esmaspäeval, 26. veebruaril kell 12 Nõmme muusikakoolis (Tallinn) Teisipäeval, 27. veebruaril kell 12 H. Elleri nim muusikakoolis Tubina saalis (Tartu) Kolmapäeval, 28. veebruaril kell 12 Orissaare muusikakoolis (Saaremaa)

Algataja

MTÜ Suveuni

Maailmas tunnustatud klaveriprofessor Arbo Valdma käib igal aastal Eestis, et anda edasi seda, mida aastate jooksul õppinud ja kogenud on. Eesti on üks põnev paik, sest elu pole siin jalgupidi tardumusse betoneeritud ning iseolemine ja isetegemine on alati oodatud. Kes siit pärit, tuleb moel või teisel alati tagasi, sest siin on võimalik koos oma inimestega tähenduslikke asju teha ja ka uudishimulikult katsetada. Vahel ka lihtsalt niisama, sest tuttavad inimesed ja seinad toetavad. Mitte sellepärast, et peaks, vaid sellepärast, et tahaks. Isegi kui kullavihm ja tänukirjad selle peale kohe kaela ei lange. Ja nii toimubki 2002. aastast Pärnus igal suvel Suveune-nimeline klaverifestival koos meistrikursustega.

Märksõnad