Liina Siibi isikunäitus Tallinna Kunstihoones

Liina Siibi isikunäitus 2019. aasta alguses Tallinna Kunstihoones tegeleb isikliku ja ühiskondliku kogemuse käsitlemise erinevustega.

Liina Siibi isikunäitusel eksponeeritavate tööde lähtekohaks on Avery Gordoni teooria kummitamisest sotsioloogilises kujutluses, mis põhineb isikliku ja ühiskondliku kogemuse käsitluste erinevusel. Ühendades need kogemused, kasutatakse teostes teemasid, mis ei ole olnud tugevasti eksponeeritud või on olnud alla surutud, kuid mis teatud asjaoludel jälle pinnale kerkivad ning endaga tegelemist nõuavad. Alusmaterjaliks on dokumentaalsed ja pärimuslikud lood. Võttekohtade geograafiana on kasutusel Läänemaa ja Kesk-Eesti oma tühjade lagedate ja madalata maastikega ning Võru linn.

Foto: Augusta ehk paradiisi poliitika, autor Liina Siib

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.

Märksõnad: