Lilleehtes küla

Meie kingitus on pühendatud Eesti väikekülade füüsilise elukeskkonna parandamisele, luues väärtust nii praegustele kogukonnaliikmetele kui ka uutele põlvkondadele.

EV100 kingituse eesmärk on rikastada Koosa küla füüsilist elukeskkonda lilleiluga. Soov on kaunistada EV100 puhul Koosa külatänavad lillepostamentide ja -kastidega. Küla tänavapilt on seni üsna nukker ja üksluine, lilleiluga saab muuta küla rõõmsamaks ning tõsta Eesti väikekülade väärtust. Küla ehtimine lilledega on suunatud eelkõige kogukonna liikmetele, et muuta külapilt nauditavamaks ja paremaks elukeskkonnaks, kuid kindlasti aitab meie kingitus parandada ka üldiselt Eesti külakultuuri.

Plaanis on istutada postamentidesse ja kastidesse püsililled ja suvehooajal lisada juurde värvilisi suvelilli. Kevaditi hakkame suvelilli seemnest külvama koos Koosa noortekeskuse noortega, kuid kindlasti hakkavad ka teised aktiivsed külaliikmed lilli ette kasvatama. Lisaks postamentide ja kastide püsivale väärtusele õpetab lillede kasvatamine ja istutamine noortele küla rohkem hoidma ja hindama, sest mis on väärtuslikum kui isetehtu. Samamoodi hakkame lilli hooldama ja kastma koos Koosa noortekeskuse noorte ja aktiivsete kogukonnaliikmetega. Seega ei ole kingitus pühendatud ainult füüsilise keskkonna parandamisele ja praegustele kogukonnaliikmetele, vaid on suunatud ka nooremate põlvkondade väärtuskasvatusele.

1.08.2017 – 23.10.2017

Algataja

MTÜ Koosa Noorteklubi