Linnaruumi labor "NARVA – DETROIT: Postindustriaalsed piirilinnad - kuhu edasi?”

Rahvusvaheline linnaruumi labor Narva Urban Lab toob kokku Narva kohalikud ja rahvusvahelised spetsialistid, et tegeleda koos kriitiliste linnaruumi arengutega ning uurida ja katsetada elukeskkonda toetavaid lahendusi. 

EST ENG RUS

NARVA URBAN LAB 

NARVA – DETROIT: Postindustriaalsed piirilinnad - kuhu edasi?

Milleks vaadelda Narvat läbi Detroidi prisma? Kellele on vaja muutusi? Ja kuidas me nendega kohaneme? Miks on Narva popim Tallinnas kui Narvas?

24. ja 25. augustil toimub Narvas rahvusvaheline linnaruumi labor Narva Urban Lab. Labor tõstatab kriitilisi linnaruumi arenguid puudutavaid küsimusi, et uurida ja katsetada elukeskkonda toetavaid lahendusi. 

Labor “NARVA – DETROIT: Postindustriaalsed piirilinnad - kuhu edasi?” toob Narvas kokku kohaliku kogukonna ja rahvusvahelised külalised nii Detroitist, New Yorgist kui ka naaberriikidest. Narval ja Detroitil on mitmeid sarnasusi: riigipiir, jõgi, suurtööstus ja kahanev rahvastik. Labor uurib, kuidas on linnaruumis võimalik sotsiaalsete ja majanduslike muutustega kohaneda ja kas Narval on Detroitilt midagi õppida? 

Narva Urban Lab’i raames leiab aset sümpoosion, töötoad, kunstilised sekkumised, linnaretked ja mitmed teised sündmused. Mõtestame, milline on kahaneva linna tulevik, tööstuspärandi potentsiaal, kogukonna ning kunsti roll linnaruumi aktiveerimisel, piirilinna keskus ja tõmbepunktid. Osalema on oodatud eriala spetsialistid ja kõik teised huvilised.

Sündmust korraldavad Narva kunstiresidentuur (Eesti Kunstiakadeemia) ja MTÜ Ruumiringlus. 

 

Korraldaja

Narva kunstiresidentuur

Narva kunstiresidentuur on unikaalne platvorm, mis toimib peamiselt elu- ja loomemajana seal tegutsevate kunstnike jaoks, lisaks toimuvad kunstinäitused, seminarid ja töötoad. Narva kunstiresidentuur asub Eesti-Vene piiril Narva linnas ajaloolises Kreenholmi piirkonnas. Rahvusvaheline residentuur on mõeldud erinevatel distsipliinidel tegutsevatele kunstnikele, milleks on muuhulgas kujutav kunst, muusika, etenduskunstid, arhitektuur, disain, film, kirjandus ja kuraatorlus. Residentuur kohtumispaigana loob võimaluse dialoogi ja kontaktide tekkeks nii residentide kui kohaliku kogukonna vahel. Kunstiresidentuur asub ajaloolises historitsistlikus villas, mis ehitati Kreenholmi tehnilisele direktorile elumajaks. Selle vahetus läheduses seisab selle hiilgeajal üks Euroopa suurimaid, kuid nüüdseks esialgse funktsiooni kaotanud tekstiilitehas. Tänapäeval on manufaktuur muutunud inspiratsiooniallikaks ja eksperimenteerimispaigaks seda külastavate kunstnike jaoks. Narva kunstiresidentuuri tegevust opereerib Eesti Kunstiakadeemia koostöös Narva Gate-ga ning selle tegevust rahastab Eesti Kultuuriministeerium.