Linnuhääled Eesti 100. sünnipäeva kevadel

Linnuvaatleja kutsub salvestama Eesti 100. sünnipäeva kevade linnuhääli

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Käes on häälterohke kevadine aeg Eesti looduses. Et jäädvustada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kevade helipilti, kutsub Linnuvaatleja koostöös Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja Eesti Loodusmuuseumiga linnuhääli salvestama.

Nii linnas, metsas kui ka kodu- või kooliõuel kuulda olevaid hääli saab salvestada nutirakenduse “Minu loodusheli” abil. Kõikidel “Minu loodusheli” kasutajatel tekib oma isiklik salvestuste varasalv, mida saab nii veebilehe kui ka nutiseadme kaudu ise järele kuulata ja teistelegi kuulamiseks pakkuda. Kõik helivaatlused salvestuvad Eesti eluslooduse andmeid koondavasse andmebaasi eElurikkus, kus need on järele kuulatavad ja võrreldavad ka mitmete aastate järel.

Eesti looduse 2018. aasta kevadise helirikkuse kaardistamisele ootame osalema nii lapsi, noori kui ka täiskasvanuid, samuti klasse ja koole. Hääli võib “Minu loodusheli” julgelt salvestada ka siis, kui ei ole päris kindel laulu või häälitsuse omanikus – ornitoloogid aitavad pärast salvestuse saatmist määranguid lisada või täpsustada.

Häälte kogumine kingituste tegemiseks kestab kuni 31. maini 2018. Osalejad, kes koguvad enim helivaatlusi, saavad endale Veljo Runneli salvestatud linnulaulude kogumiku (mp3-failidena) "Eesti laululinnud" ja Linnuvaatleja meeneid.

Täpsemalt loe Linnuvaatleja kodulehelt.

Korraldaja

Linnuvaatleja

Linnuvaatleja on Eesti ja maailma linnu-uudiseid vahendav portaal, mis pakub ülevaateid lindudega seotud uuematest ning põnevamatest teadusuuringutest ja sündmustest. Kõik Linnuvaatleja kodulehel ilmuvad uudised on teaduspõhised ja põhinevad kontrollitud teabel. Linnuvaatleja lehel ilmunud uudiseid kajastavad ning vahendavad kõik Eesti suuremad meediaportaalid. Linnuvaatleja leht on mõeldud nii neile, kellel linnu,- looduse- või teadushuvi alles tekkimas, kui ka kõikidele, kellel linnuvaatlemine ja ornitoloogia juba silma särama pannud.