Lipumast Öötla mõisa parki

Öötla mõisa pargis oli 23. juunil 2018 pidulik lipumasti – meie kogukonna EV100 kingi – avamine.

Valmis!
Valmis!

Uus lipumast leiab kasutust kõigil EV riigi pühadel ja Eesti lipuga seotud tähtpäevadel ning ühtlasi kaunistaks kogukonna kooskäimise kohta iga päev. Lipumast paigaldatakse Öötla mõisa parki, mida haldab ja hoiab korras MTÜ Viru Küla Selts. Öötla mõisahoone koos seda ümbritseva pargiga on kooskäimise ja vaba aja veetmise kohaks Öötla, Vodja ning teiste ümbruskonna külade endistele ja praegustele elanikele. Käesoleval suvel 19. augustil 2018 toimub 1. Öötla ja Vodja külade endiste ja praeguste külaelanike kokkutulek. Külade kokkutuleku traditsioon saab alguse EV100 suvel ja siis paigaldatakse parki ka mälestustahvel. 

Projekti rahastas Eesti Külaliikumine Kodukant, Kogukondade EV100 taotlusvoor.

23. juunil 2018 a avasime Öötla mõisa pargis EV100 kingituseks lipumasti. 19. augustil 2018 toimub Öötla ja Vodja külade esimene kokkutulek. Projekti rahastaja: Eesti Külaliikumine Kodukant, Kogukondade EV100 taotlusvoor.

Täname kõiki kes meie pidulikul sündmusel osalesid! Täname projekti rahastajat: Eesti Külaliikumine Kodukant, Kogukondade EV100 taotlusvoor.

Lipumasti toob kohale ja aitab kogukonna rahval paigaldada Lipuvabrik OÜ. Lipumast paigaldatakse Öötla mõisa parki,mis on kogukonna kooskäimis kohaks. Igapäevaselt lehvib lipumastis mastivimpel ja Eesti lipupäevadel Eesti lipp.

Algataja

VIRU KÜLA SELTS

MTÜ „ Viru Küla Selts” asutati 19.02.2000.a. Kareda vallas Järvamaal 22 Öötla ja Vodja küla elanike poolt. Et miks selline nimi seltsile? Kuna tegemist on kahe külaga , leiti nimi kahe küla vahelise piiri pealt. Nimelt asus seal vanasti Viru talu( praeguseks alles ainult selle nimeline bussipeatus). Ja veel räägib ajalugu, et ammustel aegadel hävitas katk kogu selle paikkonna elanikud ning siia tühjaks jäänud maale saadeti Virumaalt inimesi elama ja kohta uuesti asustama. Seltsi eesmärgiks oli paikkonna elanike vaba aja veetmise organiseerimine.