Lipuväljak koos mälestuskiviga Karuse kihelkonna kiriku juurde.

Karuse kogudus kingib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kirikaia lähedusse kiriku ja pastoraadi varemete vahele paigutatud mälestuskivi pühendusega Eesti vabaduse eest võidelnud inimestele.

Karuse kihelkonnas puudub mälestusmärk Vabadussõjas langenutele, ilma kelleta poleks olemas meie kallist vabariiki. Nende meeste tegude tähistamine on side kadunud ja tulevaste põlvede vahel. Kivi peal saab olema plaat mõõtudes 50 x 70 cm kirjaga „Kõigile, kes on võidelnud või kannatanud vabaduse nimel“. Hiljem kui rahalised võimalused suurenevad siis soovime kivi tippu paigaldada sepistatud käe kujutise koos mõõga ja E tähega Vabadusristilt .
Kivi kõrvale paigaldame lipumasti, kuhu saame heisata EV lipu kõikidel riiklikel tähtpäevadel. Käesoleval ajal Karuse kiriku läheduses lipu või viiru heiskamise võimalus puudub. Sinna juurde paigutame ka hiljem pingi. Kuna EELK tähistas käesoleval aastal oma 100-ndat aastapäeva ja üldkiriklikult tähistatakse reformatsiooni 500-ndat aastapäeva ning viimase ürituse sümboliks on valitud õunapuu, siis istutame sinna platsile ka õunapuu. Teisele poole kivi istutame tamme, kui eestluse elujõu tunnuse. Selline kingitus suurendaks meie oma riigiga seotud ajalootunnetuste teadvustamist. Kuna Karuse kihelkonnakirik asub kohe Risti- Virtsu maantee ääres siis antud paiga külastatavus on väga suur just seoses Saaremaale siirdujate poolt ja omal vaiksel ning ilusal moel on võimalik tutvustada meie riigi ajalugu nii tulevastele põlvedele kui ka meie riiki külastavatele välisriikide kodanikele. Peapiiskop emeritus A.Põder on oma kõnes 04.06.2011 kirjutanud : "...üritusi toimub üle maa, järjest tuleb juurde uusi lipuväljakuid ning koduõuedele kerkib lipumaste. Ometi on seda kõike veel liialt vähe. Liialt vähe on pidepunkte, mis aitaksid uuel põlvkonnal luua sidet eelkäinutega, tajuda oma juuri ja identiteeti, ühist missiooni ja rahvuslikku väärikust. Vajame meie rahva suurmeestele ja suursündmustele pühendatud memoriaale /...../ mida uhkustundega tahaks külastada ja oma sõpradele näidata iga eestlane ".

16.07.17 - Esmane teavitamine ja Karuse kirikukihelkonna 750 aastapäeva tähistamine 23.06.18 - Lipuväljaku ja mälestuskivi avamine Vahepealsel ajal toimuvad vajalikud ettevalmistavad tegevused.

Algataja

EELK Karuse Püha Margareeta kogudus