Loote Ultrahelikeskus sai valmis Eesti 100. sünnipäevaks OSCAR testi Ultrahelihaigusloo eestikeelse versiooni

Loote Ultrahelikeskuse meeskond koos oma partneritega tõlkis eesti keelde sünnieelse skriiningprogrammi, mille väljavõtteid saame sellest aastast pakkuda beebiootel emadaele oma emakeeles

Valmis!
Valmis!

OSCAR test on sünnieelne skriinigtest, mille eesmärk on üles leida beebiootel emad, kellel on suurenenud risk omada kromosomaalse haiguse või arengurikkega laps. Samuti võimaldab antud test üles leida naised, kellel on suurenenud risk rasedusaegseteks komplikatsioonideks nagu preeklampsia haigus.

Aastast 2011 on Loote Ultrahelikeskus kasutanud OSCAR testi teostamisel Ühendkuningriigi Fetal Medicine Foundation´i ingliskeelset tarkvara. Koostöös Astraia Software gmbh´i , Eurest Tõlketeenused OÜ´ga ning Bolton Partner OÜ´ga sai loodud Astraia programmi ultrahelihaigusloo eestikeelne versioon, mida saab kasutada sünnitusabialaste ja günekoloogiliste ultraheliuuringute andmete töötlemiseks, arhiveerimiseks ja patsiendile väljavõtete tegemiseks. Väga oluline osa sellest programmist on Fetal Medicine Foundation’i litsentsil töötav I trimestri riskikalkulatsiooniprogramm loote kromosomaalse riski, preeklampsia ja kasvupeetuse riski hindamiseks.

Meie poolt tõlgitud programmi saavad soovi korral kasutada ka kõik teised Eesti meditsiiniasutused, kes teostavad beebiootel naistele I trimestri skriiningut loote kromosoomihaiguste riski hindamiseks.

Loote Ultrahelikeskus tunneb väga suurt uhkust, et me saame pakkuda oma patsientidele OSCAR testi ultraheliuuringu väljavõtteid OMA eesti keeles.

Algataja

Marek Šois

Loote Ultraheliskriining OÜ teostab beebiootel emadel sünnieelseid ultraheliuuringuid

Märksõnad