Lühidokumentaal "Lipu heiskamine / Raising the Flag" kasutamiseks EV100 pidustustel

“Lipu heiskamine” patriootlik lühifilm Eesti lipu heiskamisest Pika Hermani tippu 28. augustil 1941, demonstreeris noorte eesti meeste vabadusepüüdeid okupatsioonide keerises.

Valmis!
Valmis!

Lühidokumentaal “Lipu heiskamine / Raising the Flag” on mõeldud kasutuseks kõgile, kes soovivad seda näidata EV100 üritustel kõikjal maailmas 2018. aasta jooksul. Huvilistel palume ühendust võtta Mae Production’iga veebilehe https://www.insearchofourfathers.com/first-gift-to-estonia-100 kaudu.

Film räägib loo sini-must-valge lipu heiskamisest Tallinnas Pika Hermani tippu 28. augustil 1941, kui Vene väed olid taganemas ja Saksa väed linna tungimas. Keset seda segadust õnnestus noortel eesti meestel sini-must-valge lipp viieks tunniks vardasse tõmmata. Seda erakordset ajaloolist sündmust on kapten Talpak kirjeldanud suurteoses “Eesti riik ja rahvas II maailmasõjas. V" järgmiselt: “Keskpäeval sõitis kompanii sisse Tallinna… Pikal Hermannil lehvis peremehelikult sini-must-valge.” Aktsioonis kaasa löönud Fred Ise, kes oli tollal 16-aastane, meenutab: "Lahingukära, mis oli kestnud läbi 27./28. augusti öö, vaibus umbes kella 6 paiku hommikul. Läksime Ahju tänavalt kesklinna koos vanema venna Sveni ja noore meremehe Helmut Leloviga umbes kella 8 paiku hommikul."

Film on näiteks noorte eesti meeste vabadusepüüdlustest ajalookeerises.

Algataja

Mae Productions Inc ja Eesti Õppetöö Keskus Torontos

Mae Productions Inc. on perefirma, mis asub Torontos kenas järve-äärses piirkonnas ja pakub digialmeedia teenuseid nii suurtele firmadele kui eraklientidele. Nende poolt SNAP® for Youth Justicele loodud innovaatiline iPad/iPodile mõeldud puutetundlik vaatajaskonna reageermissüsteem on praegu testfaasis kõikjal Ontario provintsis. Asjast huvitatud võivad ühendust võtta: tmae@maeproductionsinc.com. __________________________________________________________________________________________ Eesti Õppetöö Keskus/Väliseesti Muuseum (VEMU) asub Tartu College'is Torontos ühendades kanada ja eesti kogukondi ning korraldades arvukaidja mitmekesiseid kultuurilüritusi nii eesti kui inglise keeles: loengud, seminarid, õpitoad, näitused, filmilinastused, teatrietendused, kontserdid jm. EÕK/VEMU on Toronto südalinna kultuuriasutusi koondava Bloor St. Culture Corridori liige. VEMUs säilitatakse suurimaid väljaspool Eestit asuvaid väliseesti arhiivikogusid ja mahukat raamatukogu.