Luunja Lasteaed Midrimaa "Tuuleristipäev"

Juubeliaastaks valmis lasteaias 24 väikelapse Tartu-Maarja rahvarõivakomplekti ja uued riided tantsisime sisse koos kogukonnaga 19.aprillil folkloorsel peol.

 

Valmis!
Valmis!

Tuuleristipäeva mõte on vana kommet värskendada, st tuua sel päeval midagi tuule kätte. Kõigil külalistel oli võimalus näidata oma rahvarõivaid või rahvuslikus stiilis riideid, olgu need siis äsja nõelasilmast tulnud või vanavanemate pärandus. Samas kutsusime vanemaid (eriti isasid) peol looma vanale kalendripäevale kaasaegset alternatiivi- tuuleristipäeval viia tuule kätte koos meisterdatud tuulelohe. 

Tuuleristipäev oli Luunja Lasteaia järjekordne kogukonnapäev, kus peole panid õla alla Luunja Maanaiste Selts ja Luunja Kultuurimaja. Koos partneritega oleme taaselustanud ka lõikuspäeva kombeid.

september lasteaia töötajate ideerühm koosolek novembris- Luunja Kultuurimajaga ja Luunja Naisseltsiga idee edasiarendamine ja kuupäeva määramine; jaanuris-märts - rahvariiete kangaste otsimine, nõustamine (Anu Randmaa), tellimine ja õmblemine (lapsevanemad, õpetajad), lisaks paelte punumine, helmete tegemine märts/aprill - tantsude õppimine 10- maja töötajat õmbles ise või lasi õmmelda peoks selga meie kogukonna triibuseeliku

Algataja

Luunja Lasteaed Midrimaa

Luunja Lasteaed on seitsme rühmaline lasteaed, kes väärtustab terviseedendust, õues- ja avastusõpet. Lasteaial on oma traditsioonilised üritused, kuhu iga-aastaselt kaasame peale lastevanemate ka kogukonna.