Luunja Roosipäev

Luunja valla ühingud, ettevõtjad ning omavalitsus kingivad ühise koostööna EV100. sünnipäevaks taastatud ja uuendatud Luunja roosiaia rosaariumi ja uue roosisordi "Luunja" .

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Kingitus on suunatud eeskätt kogukonnale (Luunja valla elanikud ja ümbritsevate omavalitsuste elanikud) ning samuti kogu Eesti elanikele, et pakkuda silmailu ja rõõmu ühe äärmiselt kena paiga taastamisega ja aktiivsema kasutuselevõtmisega. Lisaks taastatud imetlusväärsele rosaariumile saab Eesti Vabariik koostöös Eesti roosiaretaja Mart Ojasaluga Luunja roosiaeda kingituseks Luunja-nimelise uue roosisordi, mis on ainulaadne ja annab eelkõige Luunja valla elanikele ühtekuuluvustunnet ja jääb järeltulevatele põlvedele meenutama ühisel jõul ja koostööna valminud imetlusväärset rosaariumi.

Lohkva Külaselts, Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskus ning Luunja vald esitlevad:

Luunja mõisapäevade raames toimub reedel 03.08.2018 Luunja Roosipäev.

Päevakava:

16.00 Keiu Kuresaare maalide näituse avamine Luunja vallamajas.

18.00 Roosisordi Luunja esitlemine ja Luunja rosaariumi I etapi avamine.

Meeleolu loovad tšellokvartett C-Jam ja Error Tantsukooli tantsijad. Lavastaja Evelyn Tuul stuudiost SAMM.

Tšellokvartett C-JAM on unikaalne kooslus meestest, kes ei karda avardada piire ja püstitada endale enneolematuid väljakutseid. Et nautida fantastilist muusikat, mille iga sõõm on ülimalt väärtuslik, peab seda oma kõrvaga kuulma ja oma silmaga nägema. Tšellokvartetis on ühendatud klassikaline keelpillikvartett, improvisatsiooniline big-band, metalne ja kaasakiskuv rock-muusika, tundlik ning emotsionaalne tšellokõla. Selline muusika ei jäta külmaks ühtegi kuulajat.

21.00 Kapteni Keldri terrassil simman enneolematu ja pärasttulematu kohaliku külakapelliga Roosi Krants (Raul Roosiväli, Kalle Vassila, Inga Kiudorf, Ruth Ladva, Brett Hiiob, Kaarel Kiiver, Jasmin Saar, Iiri Saar)

Rosaariumi taastamine ja Luunja roos on kingitus EV100 juubeliks ja projekti aitavad teostada Luunja vald ja KÜSK (Kodanikuühiskonna Sihtkapital).

Korraldaja

MTÜ Lohkva Külaselts