Maalitud majad – kunst Järvamaa hoonete seintel

Kaunistame EV100 puhul Järvamaa hooned kunstiteostega

Järvamaa kingib Eesti inimestele EV100 puhul ilusama avaliku ruumi, luues juubeliperioodi jooksul 2017.-2020. aastani Järvamaa kortermajade, alajaamade, vanade veetornide või muude avalikus ruumis asuvate rajatiste seinapindadele kunstiteoseid.

Esimene pilootprojekt valmis juba 2016. a lõpul, kui kunstnik Leho Rubis maalis Paides ühe kortermaja seinale 150 aasta taguse vaate täpselt samast kohast, meenutamaks paidelastele ja linna külalistele siinset omaaegset unikaalset vanalinna. Plaanis on veel mitmele hoonele Paides ajaloolisi vaateid maalida, et ühes linna kaunistamisega ajalugu tutvustada ja väärtustada. Kuid ka soditud või räämas „koleseinu“ tahame kunstiga kaunistada ja kinnilöödud aknaauke näiteks fotodega ilmestada. Meie ettevõtmise eesmärk on, et kunst jõuaks galeriist tänavale ja seega rohkemate inimesteni.

Ühest küljest on projekti eesmärk teha ilusama avaliku ruumi näol kingitus juubelit tähistavale Eesti Vabariigile, kuid teisest küljest loodame, et edaspidi ei ole Järvamaa tuntud mitte ainult Tammsaare, Pärdi, Lillelaada või Arvamusfestivali läbi, vaid siia tullakse ka kaunist tänavakunsti ehk maalitud maju imetlema.

Algataja

Järva Maavalitsus