Majandusõpik gümnaasiumile

EV juubeliaastal ilmub uus majandusõpik, mille abil saavad targemaks Eesti koolinoored, aga miks mitte ka kooli juba lõpetanud inimesed. Targad kodanikud on Eesti peamine taastuv ressurss.

Junior Achievement Eesti, SEB ja EBS koostöös mitmete teiste edukate Eesti ettevõtetega pühendavad oma 2018. aastal ilmuva majandusõpiku Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Õpiku abil saavad majanduse algteadmisi omandada noored üle terve Eesti. Teadmiste omandamise muudavad huvitavamaks ja elulisemaks lood meie edukate ettevõtete tegemistest. Majandusteadmised aitavad teha paremaid igapäevaelu otsuseid, mõista meie ümber toimuvat ning planeerida oma tulevikku. Targad kodanikud on meie isamaa peamine taastuv ressurss ning iga selle ressursi hoidmiseks ja suurendamiseks kulutatud euro toob nii inimesele endale kui ka riigile tuhandekordset tulu.

Märts 2018 – õpiku tekst on valmis Aprill 2018 – keelekorrektuur ja toimetamine Mai 2018 – kujundamine Juuni 2018 – õpik läheb trükki August 2018 – õpik alustab teed koolidesse

Iga rahaline toetus on õpiku väljaandmisel abiks.

24. septembril toimus uue majandusõpiku esitlus ja autoritele ja toetajatele anti kätte uhiuued õpikud. Õpik valmis JA Eesti, SEB Panga ja EBSi ühise kingitusena Eesti suurjuubeliks. Lugusid ja näiteid kirjutasid ning rahaliselt toetasid veel Skype, Taxify, Graanul Invest, Coca Cola, Infotark, Tallinna Sadam, Ridango, Tallink, PWC, Manpower, Maksu- ja Tolliamet, Tarbijakaitseamet, Elisa, Baltika Grupp, Eesti Kindlustusseltside Liit, Sorainen, Southwestern Advantage,  Valio, Viking Windows ja Vitamine Well. Sisulise panuse eest tänavad kingituse tegijad ka Eesti Panka ja disainibürood Velvet.

Peatükkide autorid olid Kirke Altrov, Jaan Aps, Ingrid Ermann, Anne-Mai Helemäe, Mart Jesse, Ene Kohtla, Liina Kulu, Kristiina Kägu, Heli Lehtsaar-Karma, Lauri Luiker, Peeter Luikmel, Elbe Metsatlau, Raul Omel, Ülle Pihlak, Leonore Riitsalu, Janno Siimar, Villu Zirnask, Tiina Tšatšua, Epp Vodja. Õpiku toimetasid Kersti Loor ja Elbe Metsatalu, kujundas Kersti Tuhkru ning korrektse eesti keele eest hoolitses Bärbel Luhari-Err. Majandusõpiku retsenseeris Karmo Kurvits. 

Algataja

SA Junior Achievment Eesti

SA Junior Achievement Eesti on mittetulundusorganisatsioon, mis alates 1992. aastast pakub Eesti üldhariduskoolidele ja kutseharidusele majandus- ja ettevõtlusõpet. JA Eesti programmide järgi õpivad noored üle kogu Eesti alates esimesest klassist kuni gümnaasiumi lõpuni. Kõige enam tuntakse JA Eestit õpilasfirma programmi ning töövarjupäev järgi, kuid need on vaid kaks meie enam kui kümnest õppeprogrammist. JA Eesti korraldab Eesti majandusolümpiaadi, õpilasfirmade laatu, rahvusvahelisi konverentse ja palju muud. Meie õpilasfirmad on Eestit väga edukalt esindanud Euroopa võistlustelt, kust kolm korda on tuldud koju võiduga ning kokku on auhinnalisi kohti saadud lausa seitsmel korral.