Mälestusmärk Julius Friedrich Seljamaale

Sindi linn soovib püstitada Julius Friedrich Seljamaale oma sünnilinna mälestusmärgi. Auavaldus laieneb lugupidamisena kogu Eesti riigile EV100 puhul.

Julius Seljamaa mängis Eesti riigi loomise loos olulist rolli, osaledes Eesti-Vene rahuläbirääkimistel ja allkirjastades Tartu rahulepingu. Julius Seljamaale loodava mälestusmärgi asukohaks on valitud Sindi gümnaasiumi lähedus, et meenutada nii Tartu rahu allkirjastamise tähtsust meie riigi ajaloos ning suurendada lastes ja noortes uhkustunnet oma kogukonna liikme ajalooliselt olulise panuse ees. Usume, et mälestusmärk kodulinnast välja kasvanud mehele mõjub meie kogukonna enesehinnangule positiivselt.

Sindis on saanud traditsioon tähistada Eesti Vabariigi aastapäeva ja lipu päeva paraadiga, mis algab raekoja ees ja lõpeb koolimaja juures. Seetõttu sobiks Seljamaale püstitatud mälestusmärk just koolimaja juurde.

Sindi ajalooklubi algatas 2015. a sügisel üldrahvaliku korjanduse Julius Seljamaale mälestusmärgi püstitamiseks. Raha kogumisega on liitunud ka Peterburi eestlased. Algatust toetavad Eesti Lipu Selts, ajalehe Peterburi Teataja taastaja ning toimetaja Jüri Trei, Eesti Muinsuskaitse Seltsi auesimees Trivimi Velliste, ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho jt.

Diplomaatilist karjääri alustas Seljamaa veebruaris 1918 Eesti Vabariigi esimese välisdelegatsiooni liikmena, esindades koos Johan Laidoneriga Eestit Nõukogude Venemaal. Seljamaa osales Eesti-Vene rahuläbirääkimistel ja tema allkiri on ajaloolisel Tartu rahulepingul.

Julius Seljamaa oli saadik Lätis, Leedus, Nõukogude Liidus, samuti oli ta välisminister, lühikest aega ka peaministri asetäitja. Viimaks nimetati ta saadikuks Rooma, kuid suri enne ametisse asumist.

Julius Seljamaad on tunnustatud Vabadusristi III liigi 2. järguga, Eesti Punase Risti I järgu II astme mälestusmärgiga, Kotkaristi I klassi teenetemärgiga.

Algataja

Tori Vallavalitsus


Toimunud sündmused

 
Kaasalööjad
Kasutaja Birgit Kuusk pilt
Birgit Kuusk
Kasutaja ronald rosenberg pilt
ronald rosenberg